Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dekret Metropolity…

2. W związku z tą wyjątkową sytuacja epidemii koronawirusa, musimy zachować cierpliwość, spokój i daleko idącą ostrożność i stosować się do komunikatów i postanowień:, dlatego Ks. Arcybiskup apeluje, aby wierni naszej Archidiecezji w najbliższe niedziele zostawali w domu, korzystając z dyspensy. Można i trzeba skorzystać z transmisji Mszy św. w Telewizji, Radiu i Internecie. Według zaleceń, w kościele jednorazowo na Mszy św. i na nabożeństwach nie może być więcej niż 50 osób. – i tu jest dobra zachęta, aby na Mszy św. w niedziele uczestniczyli wierni, którzy mają zamówioną intencje mszy św. razem z najbliższą rodziną.

3. W ciągu tygodnia Msze św. będziemy odprawiać jak zawsze, zachowując daleko idącą ostrożność i na Mszy św. nie może być więcej jak 50 osób.

4. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne
- Znak Pokoju przekazujemy sobie przez skinienie głową, bez podawania rąk.
- Komunię św. będziemy podawać na rękę. Przystępując do Komunii św. idziemy w procesji z wielka godnością, na prawej ręce otwieramy dłoń lewej ręki, i później prawą ręką bierzemy Ciało Pańskie i przyjmujemy do ust.

5. Dzisiaj i w najbliższe niedziele nie będzie Gorzkich Żali, a w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej, te nabożeństwa możemy sobie odprawić indywidualnie w domu.

6. W ciągu tygodnia nasz Kościół jak zawsze będzie otwarty na modlitwę indywidualna i adoracje Najświętszego sakramentu. Spowiedź będzie jak zwykle od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 19.00.
- Do chorych, jeśli będzie taka potrzeba i pragnienie, to prosimy zgłaszać adresy w zakrystii lub telefonicznie.

7. W duchu solidarności, w tych dniach szczególnie, pamiętajmy o samotnych i chorych i pomyślmy jak przyjść im z pomocą.

8. W czwartek - liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka przy naszej parafii i pomaga w naszym Kościele. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

9. Z uwagi na Koronawirusa, w najbliższy czwartek nie będzie Mszy św. i spotkania formacyjnego dla Katol. Stowarz. Kolejarzy Polskich.

10. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa. Trwajmy na codziennej modlitwie i prośmy, aby Bóg oddalił od nas epidemie i wszelkie choroby. W tej intencji odmawiajmy w rodzinach Różaniec. Wszystkim życzymy zdrowia. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.