Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dekret Metropolity…

2. W związku z tą wyjątkową sytuacja epidemii koronawirusa, musimy zachować cierpliwość, spokój i daleko idącą ostrożność i stosować się do komunikatów i postanowień:, dlatego Ks. Arcybiskup apeluje, aby wierni naszej Archidiecezji w najbliższe niedziele zostawali w domu, korzystając z dyspensy. Można i trzeba skorzystać z transmisji Mszy św. w Telewizji, Radiu i Internecie. Według zaleceń, w kościele jednorazowo na Mszy św. i na nabożeństwach nie może być więcej niż 50 osób. – i tu jest dobra zachęta, aby na Mszy św. w niedziele uczestniczyli wierni, którzy mają zamówioną intencje mszy św. razem z najbliższą rodziną.

3. W ciągu tygodnia Msze św. będziemy odprawiać jak zawsze, zachowując daleko idącą ostrożność i na Mszy św. nie może być więcej jak 50 osób.

4. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne
- Znak Pokoju przekazujemy sobie przez skinienie głową, bez podawania rąk.
- Komunię św. będziemy podawać na rękę. Przystępując do Komunii św. idziemy w procesji z wielka godnością, na prawej ręce otwieramy dłoń lewej ręki, i później prawą ręką bierzemy Ciało Pańskie i przyjmujemy do ust.

5. Dzisiaj i w najbliższe niedziele nie będzie Gorzkich Żali, a w piątek nie będzie Drogi Krzyżowej, te nabożeństwa możemy sobie odprawić indywidualnie w domu.

6. W ciągu tygodnia nasz Kościół jak zawsze będzie otwarty na modlitwę indywidualna i adoracje Najświętszego sakramentu. Spowiedź będzie jak zwykle od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 19.00.
- Do chorych, jeśli będzie taka potrzeba i pragnienie, to prosimy zgłaszać adresy w zakrystii lub telefonicznie.

7. W duchu solidarności, w tych dniach szczególnie, pamiętajmy o samotnych i chorych i pomyślmy jak przyjść im z pomocą.

8. W czwartek - liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka przy naszej parafii i pomaga w naszym Kościele. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

9. Z uwagi na Koronawirusa, w najbliższy czwartek nie będzie Mszy św. i spotkania formacyjnego dla Katol. Stowarz. Kolejarzy Polskich.

10. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa. Trwajmy na codziennej modlitwie i prośmy, aby Bóg oddalił od nas epidemie i wszelkie choroby. W tej intencji odmawiajmy w rodzinach Różaniec. Wszystkim życzymy zdrowia. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.