Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Przekazujemy kilka ważnych informacji dotyczących pogrzebów na cmentarzach komunalnych znajdujących się na terenie Krakowa.

1. Pogrzeby na cmentarzach: Batowice, Grębałów, Podgórze odbywają się tylko od bramy cmentarnej, bez Mszy świętej.

2. Pogrzeby na Cmentarzu Rakowickim odprawiamy z Mszą święta. Ważne, aby rodzinie, która żegna bliską osobę zmarłą powiedzieć, że liczba osób w kaplicy nie może być większa niż 20, a to z uwagi na wielkość kaplicy.

3. Kapłani, którzy będą odprawiać pogrzeby na cmentarzu Grębałów powinni zabrać ze sobą kapę ze stułą, komżę, podręcznik do odprawiania pogrzebów, wodę święconą. Na tym cmentarzu kościelny nie uczestniczy w pogrzebie.

4. Jeśli chodzi o pogrzeby na cmentarzach parafialnych, leżących na terenie Krakowa, kapłani powinni dowiedzieć się o możliwościach odprawiania Mszy oraz spytać czy trzeba zabierać szaty liturgiczne, jeśli pogrzeb będzie od bramy cmentarnej.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.