Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W imieniu Księży pracujących w naszej bazylice, wszystkim Parafianom i Gościom uczęszczającym do naszego kościoła życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia umocniły nas w wierze, miłości i pokoju, a radość i świąteczna atmosfera w rodzinach, niech trwa jak najdłużej.  Prosimy o przekazanie naszych świątecznych życzeń, wszystkim chorym i samotnym. Oby świętowanie Tajemnicy Narodzenia Zbawiciela umocniło nasze więzi rodzinne. Życzymy radosnych spokojnych świąt Bożego Narodzenia .. Szczęść Boże

 

2. Jutro drugi dzień świąt - obchodzimy Święto św. Szczepana Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

3. W czwartek liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie poświęca się wino. W naszej Bazylice po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będziemy podawać poświęcone winno wiernym jako sakramentale.

 

4. W piątek Święto Świętych Młodzianków, Męczenników

 

5. Z okazji Roku Wiary zapraszamy w najbliższy czwartek na wykład Ks. prof. Hab. Machniaka. Tematem wykładu będzie nauczanie Papieża Jana Pawła II.

 

6. W najbliższą niedzielę liturgiczne Święto Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa . Będziemy modlić się  w intencji rodzin naszej parafii.

 

7. Rodziny, które będziemy odwiedzać z wizyta kolędowa zapraszamy w następną niedzielę po kolędzie na Mszę św. o godz. 12.15, która będziemy odprawiać w intencji tych rodzin.

 

8. Pragniemy też poinformować parafian, że w czasie kolędy kancelaria będzie czynna każdego dnia tylko przed południem od godz. 10.00 do 11.00.

 

9. Jeszcze raz,  wszystkim życzymy dobrego rodzinnego świętowania…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.