Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W imieniu Księży pracujących w naszej bazylice, wszystkim Parafianom i Gościom uczęszczającym do naszego kościoła życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia umocniły nas w wierze, miłości i pokoju, a radość i świąteczna atmosfera w rodzinach, niech trwa jak najdłużej.  Prosimy o przekazanie naszych świątecznych życzeń, wszystkim chorym i samotnym. Oby świętowanie Tajemnicy Narodzenia Zbawiciela umocniło nasze więzi rodzinne. Życzymy radosnych spokojnych świąt Bożego Narodzenia .. Szczęść Boże

 

2. Jutro drugi dzień świąt - obchodzimy Święto św. Szczepana Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

3. W czwartek liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu tradycyjnie poświęca się wino. W naszej Bazylice po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będziemy podawać poświęcone winno wiernym jako sakramentale.

 

4. W piątek Święto Świętych Młodzianków, Męczenników

 

5. Z okazji Roku Wiary zapraszamy w najbliższy czwartek na wykład Ks. prof. Hab. Machniaka. Tematem wykładu będzie nauczanie Papieża Jana Pawła II.

 

6. W najbliższą niedzielę liturgiczne Święto Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa . Będziemy modlić się  w intencji rodzin naszej parafii.

 

7. Rodziny, które będziemy odwiedzać z wizyta kolędowa zapraszamy w następną niedzielę po kolędzie na Mszę św. o godz. 12.15, która będziemy odprawiać w intencji tych rodzin.

 

8. Pragniemy też poinformować parafian, że w czasie kolędy kancelaria będzie czynna każdego dnia tylko przed południem od godz. 10.00 do 11.00.

 

9. Jeszcze raz,  wszystkim życzymy dobrego rodzinnego świętowania…

Losowe cytaty

Przebiegłość diabła w tym się najbardziej objawia, że przekonuje ludzi o swoim nieistnieniu.