Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Drodzy Parafianie i wszyscy, którzy na różny sposób są związani z Kościołem św. Floriana w Krakowie

Z powodu pandemii koronawirusa, już czwartą niedzielę odprawiamy Msze św. i nabożeństwa w naszych kościołach bez udziału wiernych. To jest trudne doświadczenie dla nas wszystkich.

Jednocześnie pomimo tych trudności, jesteśmy mile zaskoczeni zrozumieniem i solidarnością z naszą Parafią. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłynęły ofiary kilkunastu osób, jako niedzielna "taca", na potrzeby parafii. Za to zrozumienie i pomoc serdecznie dziękuję, bo wydatki są takie jak zawsze. Prąd, gaz, kilku zatrudnianych pracowników i bieżące utrzymanie kościoła i plebanii. Działalność gospodarcza, która była pomocą w utrzymaniu parafii, też się zachwiała, a nawet, w niektórych sytuacjach całkowicie została zawieszona. Dlatego bardzo sobie cenimy wszelkie rodzaje solidarności i jedności z nami.

Jestem także mile zaskoczony ofiarą, która wpłynęła na remont organów. My właściwe nie ogłaszaliśmy specjalnej składki na ten cel. W styczniu informowaliśmy z ambony, że taki konieczny remont organów będzie miał miejsce. Organy są już po remoncie. Zostały oczyszczone wszystkie piszczałki i na nowo nastrojone głosy, została wykonana dokumentacja ze zdjęciami i opisem naszych organów. W ostatnich tygodniach odbywało się strojenie głosów, to mogło denerwować i przeszkadzać tym, którzy modlili się w kościele, albo łączyli się z kościołem przez transmisje i za to przepraszamy.

Nie zapominamy przed Świętami o biednych i samotnych.
S. Małgorzata, nasza opiekunka chorych i S. Maria z kancelarii, przygotują jutro ok. 100 paczek. Z uwagi na epidemię nie będzie tak jak w latach poprzednich, że potrzebujący przychodzili po paczki do salki. W tym roku Siostry z Woluntariuszami będą docierać do chorych i samotnych. Najpierw z informacją telefonicznie, a później Woluntariusze i Siostry dostarczą potrzebną pomoc.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za solidarność, za wszelkie ofiary jakie docierają do nas w tym trudnym czasie. Ja wiem, że to jest trudny czas dla nas wszystkich, ale mamy nadzieję, że z Bożą pomocą pokonamy te trudności. Wierzymy, że Zmartwychwstały Chrystus daje nam tę nadzieję.

Pozdrawiam bardzo serdecznie z kapłanami pracującymi w naszym kościele wszystkich Parafian i tych, którzy z nami się łączą przez transmisje i na różne sposoby. Pomimo wszystko, właśnie teraz, bądźmy razem.

Życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia w niezwykle wyjątkowych i trudnych warunkach. Nasze niezadowolenie i smutek z tego powodu łączmy z krzyżem Chrystusa, ale też z wielką nadzieją i przekonaniem, że po męce, po śmierci Pana Jezusa na krzyżu, był poranek zmartwychwstania!!! Niech ta nadzieja nam towarzyszy, w pokonaniu epidemii wirusa. Pamiętajmy codziennie o wspólnej rodzinnej modlitwie. Życzymy zdrowia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.


Konto:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Nr 36 8591 0007 0021 0045 7208 0001


Ofiary można wpłacać kartą płatniczą lub z konta PayPal

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.