Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Tegoroczne Święta Wielkanocne są bardzo trudne i wyjątkowe dla nas wszystkich, bo w większości przeżywane w naszych domach i mieszkaniach, tym bardziej kapłani pracujący w kościele św. Floriana, pozdrawiają Was serdecznie i łączą się duchowo z wszystkimi rodzinami naszej parafii, i wszystkimi, którzy w się modlą i nawiedzają naszą świątynię. Przede wszystkim pozdrawiamy chorych i samotnych. Tegoroczną Święta przeżywamy w wąskim gronie najbliższej rodziny, niech wasze więzi będą jeszcze bardziej umocnione. Wszystkich obejmujemy nasza modlitwą i składamy serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia was Nadzieją, pomnoży nasza Wiarę Miłości i da tyle siły, byśmy razem pokonali trudności związane z epidemią. Bądźmy zawsze pełni ufności w Boże Miłosierdzie, które w tajemnicy Zmartwychwstania, objawia nam Jezus Chrystus. Wszystkim życzymy zdrowia, radości i pokoju….Niech Zmartwychwstały Pan przemienna Wasz smutek, wasz niepokój i ból… Wszystkim na Święta życzymy Wesołego Alleluja. Szczęść Boże…

2. Dziękujemy za liczne życzenia, przesyłane do parafii i do Księży. W tym roku przekazywane w większości telefonicznie, mailowo i za pomocą esemesów. Bardzo sobie cenimy taką Wasza bliskość i łączność. Za wszystkie wyrazy życzliwości, serdecznie dziękujemy…. „Bóg zapłać”.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczą w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele po przez transmisje internetowe. Wszystkie nabożeństwa i Msze św. są transmitowane na żywo……i jak obserwujmy jest wielkie zainteresowanie. Na niektórych nabożeństwach, czy Mszach św. jednocześnie włączonych było ponad 1000 komputerów. Szczególnie w tym czasie epidemii doceniamy wartość radia Telewizji i Internetu, jak też te media mogą służyć naszej religijności i pomagać w przeżywaniu nabożeństw szczególnie wtedy, gdy jest niemożliwa fizyczna obecność w kościele. Jest wiele telefonów maili z podziękowaniem za transmisje z naszego kościoła. Za wszystkie życzliwe słowa i uwagi bardzo dziękujemy.. Bóg zapłać Wszystkim, którzy przesyłają na konto parafii swoje ofiary na potrzeby kościoła i parafii… dziękujemy

4. Siostrze Zakrystiance, wyrażamy szczególną wdzięczność za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni pomimo obiektywnych trudności, wszystko pięknie zaplanowane tak, aby mogli się łączyć w modlitwie korzystający z transmisji.. Dziękujemy P. Kościelnemu i Paniom sprzątającym za prace związane z przygotowaniem kościoła na święta. P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej.

5. Bardzo dziękuję kapłanom, / ze względu na pandemię nikt nie wyjechał, wszyscy są w domu, jest nas razem 11 księży…./ Choć może w tym roku był mniej spowiedzi, …ale Księża pełnili dyżur i cały Wielki Tydzień, byli do dyspozycji wiernych….i za to im bardzo dziękuję.

6. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutro tradycyjnie modlimy się za Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

7. Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać dzisiaj i w ciągu tygodnia, do soboty też o 15.00. Można w tej modlitwie łączyć się po przez transmisje internetową z naszego kościoła Przez cały tydzień trwa Uroczysta oktawa Wielkiej Nocy.

8. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z uwagi na epidemie Uroczystości w Łagiewnikach są odwołane..

10. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi…

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.