Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 z okazji Roku Wiary będzie celebracja dziękczynna za Sakrament Małżeństwa. Modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze lub okrągłą rocznice. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

 

3. Jutro ostatni dzień Starego Roku 2012. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

 

4. We wtorek 1 stycznia Nowego 2013 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca stycznia. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszy św. godz. 8.00.i 18.30. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.30. W I piątek, okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz.. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00. W I sobotę stycznia zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka, na Msze św. o godz. 8.00 rano.

 

6. Za tydzień, w niedzielę 6 stycznia - Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. W tym dniu poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii.

 

7. Plan kolędy na najbliższe dni:
Poniedziałek 31 grudnia : al. 29 listopada 7 i 9 ul. Kątowa, Kamienna, Żelazna, Murowana, Towarowa i Będzińska.
Środa 2 stycznia: ul. Krowoderska, Kolberga , Żuławskiego
Czwartek 3 stycznia: ul. Krowoderska c.d.
Piątek 4 stycznia : ul. Krowoderska dokończenie, ul. Szlak I część
Sobota 5 stycznia: ul. Warszawska, Zacisze, Rogatka, Langiewicza
Niedziela 6 stycznia: ul. Helclów bl. 23 kl. 1 i 2
Poniedziałek 7 stycznia : ul. Szlak dokończenie i ul Helclów dokończenie.
Dokładny plan z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest też na stronie internetowej naszej parafii. www.swflorian.net
Ministranci powiadamiają każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, na Mszę św. o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

 

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją czekajmy na Nowy 2013 Rok.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.