Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj o godz. 12.15 Ks. Dr Marcin Cholewa będzie odprawiał Mszę św. dziękczynną w 25 rocznice Święceń kapłańskich. Z tej okazji Jubilatowi, Ks. Prof. Marcinowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy zdrowia i dalszych sukcesów na polu naukowym na Uniwersytecie św. Jan Pawła II w Krakowie, gdzie jest wykładowcą. /Dziękujemy także za pomoc w duszpasterstwie parafialnym…. Ks. Marcin od 14 lat mieszka przy naszej Bazylice. Od kilku już lat głosił kazania pasyjne, prowadził nabożeństwa Fatimskie i ma swoich słuchaczy w niedzielę na Mszy św. o godz. 20.00./

3. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, i nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a później Msza św.

4. W naszym Kościele, w czwartek w Boże Ciało Msze św. będą ja w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będzie Uroczysta Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy, które w tym roku będą ustawione wokół Kościoła na placu kościelnym. Zapraszamy do udziału parafian, Zgromadzenia Zakonne, i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy mimo trwającej pandemii chcą się włączyć i uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała. Pamiętajmy Udział we tej Procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

5. W najbliższy czwartek, Uroczystej Mszy św. o 15.15 będzie przewodniczył Ks. Redaktor Adam Boniecki, który dokładnie w tym dniu będzie przeżywał 60-tą rocznicę Święceń kapłańskich. Jubilatowi bardzo gratulujemy…. i życzmy zdrowia po najdłuższe lata oraz błogosławieństwa Bożego w tym, co dobrego robi dla swoich słuchaczy i czytelników….. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia i świętowania, tak pięknego Jubileuszu ks. Adama Bonieckiego.

6. Choć stan pandemii jeszcze trwa, ale nie ma już ograniczeń liczbowych, jeśli chodzi o uczestnictwo we Mszach św. i nabożeństwach. Zachowujemy nadal ostrożność i zalecenia sanitarne: w Kościołach na procesjach: odpowiednią odległość miedzy sobą i używamy maseczek. Zalecenia te przyczyniają się do poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach…Do całkowitego zakończenia pandemii, musimy jeszcze okazać trochę cierpliwości… Z naszego kościoła nadal będą transmitowanie wszystkie Mszę św. i nabożeństwa.

7. W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej
- w czwartek Bł. Piotra Dańkowskiego kapłana i męczennika oraz towarzyszy
- w sobotę św. Antoniego z Padwy, Kapłana i doktora Kościoła
W sobotę 13 czerwca kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Różaniec, Msza św i Procesja... Zapraszamy.

8. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku przez cały tydzień będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, i wszystkich chcą włączać się w uwielbienie Chrystusa w Eucharystii.

9. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Bazylice, po Bożym Ciele, od piątku odbywać się będzie jak poprzednio, w Kaplicy po lewej stronie po wejściu do Kościoła.

10. Zapraszamy także na modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, każdego dnia po Mszy św. o godz. 9.00 i wieczorem od godz. 18.00. Przypominamy, ze z racji 100 rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła II, nasza jest świątynia jest Kościołem Jubileuszowym i można tu każdego dnia zyskać odpust zupełny wypełniając znane nam warunki..,.

11. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach….Dziękujemy za złożone ofiary na tece i wpłaty na Konto, na potrzeby kościoła i funkcjonowanie naszej parafii…. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.