Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia I nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 15.15 Msza Św.

2. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze od 6.00 do 8.00, co pół godziny. Uroczyste msze św. z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i 18.30. Składka w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przeznaczona jest na tzw. „świętopietrze”, czyli potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Jutro swoje imieniny obchodzą: Ks. dr Piotr Studnicki, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim, Ks. dr Paweł Gałuszka także wykładowca i dyrektor Wydziału Rodzin i ks. Paweł Rybski, Ekonom w Kurii Metropolitalnej. Księża mieszkają u nas i pomagają w duszpasterstwie w naszej parafii…serdecznie im za to dziękujemy. Imieniny obchodzi także Pan Organista Paweł Rymarczyk. Wszystkim drogim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask oraz opieki swoich patronów. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie solenizantki i solenizantów tego tygodnia.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek ostanie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w piątek Liturgiczne Święto – św. Tomasza Apostoła.
- w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.

5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca lipca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 18.00 do 19.00.

6. W I sobotę miesiąca, Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

7. W sobotę księża odwiedzą chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

8. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 6.30 i o 7.30. Pozostałe Msze św. bez zamian.

9. Ks. Arcybiskup Metropolita prosi o zorganizowanie pomocy dla poszkodowanych przez nawałnice, wichury i burze. Przed tygodniem ucierpieli mieszkańcy Łapanowa j sąsiednich Miejscowości i Gmin. W przyszłą niedzielę 5 lipca będzie zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych rodzin i parafii w naszej Archidiecezji.

10. Wszystkim odpoczywającym, wybierającym się na wakacje i urlopy, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.