Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 - Msza Św.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• W poniedziałek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
• W środę św. Jana z Dukli kapłana
• W czwartek liturgiczne Święto św. Benedykta opata, patrona Europy
• W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
• W sobotę wspomnienie św. Benedykta opata patrona Europy

3. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu w ciągu tygodnia nie ma mszy św. o 6.30 i 7.30.

4. Zgodnie z prośba ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dzisiaj we wszystkich kościołach Archidiecezji Karkowskiej są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice, wichury i burze. Chcemy być solidarni z mieszkańcami Łapanowa i sąsiednich Miejscowości i Gmin. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. Ofiary można składać do skarbony za ławkami…

5. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.