Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W pierwszy dzień Nowego Roku po każdej Mszy św. klękamy przed Najświętszym Sakramentem, wyznajemy naszą wiarę i prosimy o potrzebne dary w Nowym Roku. W imieniu Kapłanów i Sióstr pracujących w naszej parafii życzymy, aby Nowy Rok był obfity w Błogosławieństwo i Boży Pokój, a opieka Maryi niech towarzyszy nam na każdy dzień roku Pańskiego 2013. Życzymy po mimo wszystko optymizmu, radości i nadziei…Szczęść Boże…


2. Jutro w I środę miesiąca stycznia, w ramach Roku Wiary, Ks. prof. Andrzej Baczyński na wykładzie po wieczornej Mszy św. przybliży nam kolejny dokument Soboru Watykańskiego II: Dekret dotyczący Środków Społecznego Przekazu „ INTER MIRIFICA”. Serdecznie zapraszamy….. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie dekretem ks. Kardynała za wysłuchanie przynajmniej Trzech wykładów w Roku Wiary można zyskać odpust zupełny…..wypełniając także zwykła warunki Spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 

3. W niedzielę w naszej Bazylice w święto Trzech Króli o godz. 9.30 będzie Msza św. w której wezmą udział także uczestnicy Orszaku Trzech Króli. Orszak ten wyruszy sprzed naszej Bazyliki ok. 11.00 i przejdzie przez Pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.