Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W pierwszy dzień Nowego Roku po każdej Mszy św. klękamy przed Najświętszym Sakramentem, wyznajemy naszą wiarę i prosimy o potrzebne dary w Nowym Roku. W imieniu Kapłanów i Sióstr pracujących w naszej parafii życzymy, aby Nowy Rok był obfity w Błogosławieństwo i Boży Pokój, a opieka Maryi niech towarzyszy nam na każdy dzień roku Pańskiego 2013. Życzymy po mimo wszystko optymizmu, radości i nadziei…Szczęść Boże…


2. Jutro w I środę miesiąca stycznia, w ramach Roku Wiary, Ks. prof. Andrzej Baczyński na wykładzie po wieczornej Mszy św. przybliży nam kolejny dokument Soboru Watykańskiego II: Dekret dotyczący Środków Społecznego Przekazu „ INTER MIRIFICA”. Serdecznie zapraszamy….. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie dekretem ks. Kardynała za wysłuchanie przynajmniej Trzech wykładów w Roku Wiary można zyskać odpust zupełny…..wypełniając także zwykła warunki Spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.

 

3. W niedzielę w naszej Bazylice w święto Trzech Króli o godz. 9.30 będzie Msza św. w której wezmą udział także uczestnicy Orszaku Trzech Króli. Orszak ten wyruszy sprzed naszej Bazyliki ok. 11.00 i przejdzie przez Pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy.

Losowe cytaty

Boże. Użycz mi pogody ducha, ażebym godził się z tym czego zmienić nie mogę. Odwagi, abym zmieniał to co zmienić jestem w stanie i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.