Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w naszej Bazylice są rekolekcje. Na wszystkich Mszach św. nauki rekolekcyjne głosi O. Prof. dr hab. Zdzisław Kijas, który jest Generalnym Postulatorem u OO. Franciszkanów w Rzymie. Serdecznie Ojca witamy i dziękujemy za modlitwę i głoszone słowo w czasie tegorocznego adwentu. Jutro o godz. 9.00 roraty i nauka rekolekcyjna. Na tę mszę św. zapraszamy także chorych i starszych, będzie też okazja do spowiedzi świętej i przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Jutro wieczorem o 18.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną. Zapraszamy do udziału w naszych rekolekcjach tu w Kościele, choć wiemy jest to trochę utrudnione przez pandemię i musimy zachowywać przepisy sanitarne. Zachęcamy, aby także uczestniczyć za pośrednictwem transmisji internetowej z naszego kościoła. Wystarczy w komputerze wejść na stronę naszej parafii i wybrać opcje Transmisja Mszy św. Życzymy aby te rekolekcje adwentowe były okazją do większej modlitwy i refleksji, i przygotowały nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i Świąt Bożego Narodzenia.

2. We wtorek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem. O godz. 11.00 uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył Rekolekcjonista O prof. Zdzisław Kijas.

3. Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej najpierw będzie tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Później od godz. 13.00 – do 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Z uwagi na pandemię adoracja będzie indywidualna. Nie będzie jak w poprzednich latach prowadzonej modlitwy adoracyjnej. Serdecznie zapraszamy na krótka modlitwą zachowując przepisy sanitarne.

4. Ofiary na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych można składać do skarbonki za ławkami. Wszystkim ofiarodawcom już z góry dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia. Bóg zapłać.

5. Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia w przedsionku Kościoła i w zakrystii. Małe świece po 6zł duże po 15 zł - to Koszt u producenta. Złożone większe ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieło pomoc dzieciom i rodzinom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

6. Poświęcone opłatki na wigilię można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Za dwa tygodnie w sobotę 19 grudnia, przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Zachowując przepisy sanitarne prosimy zgłaszać adresy chorych w zakrystii lub kancelarii.

8. Jak zawsze w druga niedzielę Adwentu, modlitwą i ofiarami wyrażamy naszą solidarność z Kościołem na kresach Wschodnich W tyle za ławkami po lewej stronie jest skarbonka, do której można składać ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie Europy.. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 27 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

10. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Z uwagi na pandemię, spowiedź jest trochę utrudniona, zachęcamy, aby już w te najbliższe dni korzystać z sakramentu pokuty, by uniknąć kolejek i zachować bezpieczny dystans. Okazja do spowiedzi w naszej bazylice jest każdego dnia, rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 19.00. Można także telefonicznie umówić się z kapłanem na spowiedź w Kościele.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te kolejne dni Adwentu. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.