Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza św. a po Mszy św. wspólne kolędowanie po przewodnictwem Zespołu p. Pawła Sułkowskiego naszego parafianina. Po koncercie w Domu katechetycznym będzie Spotkanie Kolędowe dla wszystkich Zespołów Duszpasterskich działających w naszej parafii…. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

 

2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie takie Nabożeństwo. Będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego na nabożeństwie oraz na Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00… Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do Kościoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw będzie w przyszłą niedzielę w Bazylice OO. Dominikanów na Mszy św. o godz. 17.00.

 

3. W liturgii wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.
- w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
- w piątek liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
- w sobotę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

4. W czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. i noworoczne spotkanie dla Katol. Stow. Kolejarzy Polskich. Zapraszamy kolejarzy z Krakowa i okolic.

 

5.Po wieczornej Mszy św. w czwartek, będzie wykład Ks. prof. Jan Machniaka z cyklu „ Wiara bł. Jana Pawła II . Serdecznie zapraszamy ….

 

6.W przyszłą niedzielę w naszej bazylice będzie Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Muzycznego Młodzieży ze Szkoły X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego. Koncert będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 18.30.

 

7. Bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które w każdą III niedzielę miesiąca przeznaczamy na prace remontowe przy naszej bazylice.

 

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.