Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza św. a po Mszy św. wspólne kolędowanie po przewodnictwem Zespołu p. Pawła Sułkowskiego naszego parafianina. Po koncercie w Domu katechetycznym będzie Spotkanie Kolędowe dla wszystkich Zespołów Duszpasterskich działających w naszej parafii…. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w życie naszej parafii.

 

2. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro w naszej Bazylice o godz. 18.00 będzie takie Nabożeństwo. Będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko - Metodystycznego na nabożeństwie oraz na Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00… Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do Kościoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw będzie w przyszłą niedzielę w Bazylice OO. Dominikanów na Mszy św. o godz. 17.00.

 

3. W liturgii wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy – W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.
- w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
- w piątek liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
- w sobotę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

4. W czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. i noworoczne spotkanie dla Katol. Stow. Kolejarzy Polskich. Zapraszamy kolejarzy z Krakowa i okolic.

 

5.Po wieczornej Mszy św. w czwartek, będzie wykład Ks. prof. Jan Machniaka z cyklu „ Wiara bł. Jana Pawła II . Serdecznie zapraszamy ….

 

6.W przyszłą niedzielę w naszej bazylice będzie Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Muzycznego Młodzieży ze Szkoły X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego. Koncert będzie za tydzień po Mszy św. o godz. 18.30.

 

7. Bardzo dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które w każdą III niedzielę miesiąca przeznaczamy na prace remontowe przy naszej bazylice.

 

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, a na cały tydzień Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.