Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz.15.15. Zaś po mszy św. o godz. 18.30. w naszej Bazylice będzie Charytatywny Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Muzycznego z X Liceum Ogólnokształcącego z ul. Wróblewskiego. Ofiary zebrane na koncercie będą przeznaczone na pomoc dla Domu Otwartego dla Ubogich z ul. Odrowąża, gdzie od 30 lat ubodzy, dzieci z rodzin potrzebujących i bezdomni mogą otrzymać pomoc: ciepły posiłek, pomoc w zakupie leków, dopłaty do czynszów. Dzisiaj także przy wyjściu z kościoła Panie zbierają dobrowolne ofiary do puszek na wsparcie działalności tego Domu dla Ubogich.

 

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
- we wtorek św. Jana Bosko kapłana.
- w sobotę 2 lutego – liturgiczne Święto Ofiarowania Pańskiego – w Polsce zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą co pół godziny od godz. 6.00 do godz. 8.00 rano. Msze św. z kazaniem i uroczystym obrzędem poświęcania gromnic będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o 18.30. W tym dniu obchodzimy XVII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym.

 

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca lutego. Msze św. z nabożeństwem do Najść. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30 i dodatkowa dla młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W I sobotę na godz. 8.00 tradycyjnie zapraszamy rodziców oczkujących potomstwa. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do bł. Jana Pawła II.

 

4. Do chorych udamy się w sobotę 2 lutego. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej….

 

5. W naszej Bazylice w ramach wykładów z okazji Roku Wiary, w najbliższą środę, Ks. dr Marek Leśniak przybliży nam kolejny dokument Soboru Watykańskiego II – Konstytucję o Kościele i Świecie Współczesnym - „Gaudium et Spes”. Serdecznie zapraszamy na ten wykład….

 

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień... Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.