Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo majowe…Jutro już ostanie w tym roku Nabożeństwo Majowe. Od wtorku będą nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po wieczornej Mszy św.

2. W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek Liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Uroczystość odpustowa u OO. Karmelitów na Piasku, suma o 19.00.
- we wtorek wspomnienie św. Justyna męczennika.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

W naszym Kościele, w czwartek w Boże Ciało Msze św. będą jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będzie Uroczysta Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy, które w tym roku, jeszcze uwagi na pandemię, będą ustawione wokół Kościoła na placu kościelnym. Zapraszamy do udziału parafian, Zgromadzenia Zakonne, i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy mimo trwającej pandemii chcą się włączyć i uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała. Pamiętajmy, że Udział we tej Procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego. Bardzo prosimy, aby chętne osoby z Żywego Różańca pomogły Siostrze Zakrystiance w przygotowaniu Ołtarzy na Boże Ciało…

4. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od najbliższego piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca czerwca. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 19.00.

6. W Pierwszą sobota miesiąca czerwca. O godz. 9.00 Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także rodziny i małżeństwa, które modlą się i proszą o dar potomstwa i te rodziny, które oczekują na narodzenia dziecka. 

7. Chorych w domu odwiedzimy w sobotę 5 czerwca. Miejmy na uwadze trwającą pandemię, ale także dobro duchowe chorych i samotnych. Kapłani zawsze na prośbę wiernych odwiedzają chorych, Prosimy zgłaszać telefonicznie albo w zakrystii.

8. W najbliższą sobotę 5 czerwca będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza św. o godz. 12.00.

9. W sobotę, będzie także Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w Częstochowie. Więcej informacji o pielgrzymkach jest na plakatach w przedsionku Bazyliki.

10. Za tydzień 6 czerwca przy naszym kościele, Woluntariusze ze „Stowarzyszenia Dobrosław” organizują kwestę na pomoc w leczeniu trudnych chorób u małych dzieci.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…a wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka serdecznie pozdrawiamy i życzymy, aby w domu rodzinnym doświadczały miłości i dobroci swoich Rodziców i najbliższych a Matka Boża niech otacza opieką wszystkie dzieci….o to będziemy się modlić w Dniu Dziecka…… Szczęść Boże

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.