Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo majowe…Jutro już ostanie w tym roku Nabożeństwo Majowe. Od wtorku będą nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po wieczornej Mszy św.

2. W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek Liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Uroczystość odpustowa u OO. Karmelitów na Piasku, suma o 19.00.
- we wtorek wspomnienie św. Justyna męczennika.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

W naszym Kościele, w czwartek w Boże Ciało Msze św. będą jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będzie Uroczysta Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy, które w tym roku, jeszcze uwagi na pandemię, będą ustawione wokół Kościoła na placu kościelnym. Zapraszamy do udziału parafian, Zgromadzenia Zakonne, i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty i wszystkich, którzy mimo trwającej pandemii chcą się włączyć i uczestniczyć w Procesji Bożego Ciała. Pamiętajmy, że Udział we tej Procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego. Bardzo prosimy, aby chętne osoby z Żywego Różańca pomogły Siostrze Zakrystiance w przygotowaniu Ołtarzy na Boże Ciało…

4. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od najbliższego piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca czerwca. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 18.00 do 19.00.

6. W Pierwszą sobota miesiąca czerwca. O godz. 9.00 Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także rodziny i małżeństwa, które modlą się i proszą o dar potomstwa i te rodziny, które oczekują na narodzenia dziecka. 

7. Chorych w domu odwiedzimy w sobotę 5 czerwca. Miejmy na uwadze trwającą pandemię, ale także dobro duchowe chorych i samotnych. Kapłani zawsze na prośbę wiernych odwiedzają chorych, Prosimy zgłaszać telefonicznie albo w zakrystii.

8. W najbliższą sobotę 5 czerwca będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Msza św. o godz. 12.00.

9. W sobotę, będzie także Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w Częstochowie. Więcej informacji o pielgrzymkach jest na plakatach w przedsionku Bazyliki.

10. Za tydzień 6 czerwca przy naszym kościele, Woluntariusze ze „Stowarzyszenia Dobrosław” organizują kwestę na pomoc w leczeniu trudnych chorób u małych dzieci.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…a wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka serdecznie pozdrawiamy i życzymy, aby w domu rodzinnym doświadczały miłości i dobroci swoich Rodziców i najbliższych a Matka Boża niech otacza opieką wszystkie dzieci….o to będziemy się modlić w Dniu Dziecka…… Szczęść Boże

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.