Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj przy relikwiach św. Walentego i bł. Jana Pawła II na Mszy św. o 15.15 będziemy się modlić za małżonków, którzy zawarli Sakrament Małżeństwa w naszej bazylice w 2012 roku. Wspólnie chcemy się modlić za młode małżeństwa,  a także za narzeczonych i wszystkich zakochanych. Po mszy św. Koncert pt. Miłość niejedno ma imię dedykowany wszystkim zakochanym. Przed Mszą św. o 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Jutro 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, będziemy przeżywać   XXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz.11.00, będzie Uroczysta Msza św. dla chorych.  W naszej bazylice nabożeństwo dla chorych będzie w V tygodniu Wielkiego Postu w czasie Misji Parafialnych.

 

3. Jutro u Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów z ul. św. Filipa, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. Uroczyste Msze św. o godz. 9.00  i wieczorem o godz. 17.30. Księża Misjonarze serdecznie nas zapraszają.

 

4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00.  W środę popielcową obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych -  jako nasza jałmużna postna.

 

5. Z okazji Roku Wiary w naszym kościele raz w miesiącu w drugie środy po wieczornej Mszy św.  jest dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w tym tygodniu adoracje poprowadzą Siostry Córki Bożej Miłości z ul. Pędzichów. Serdecznie zapraszamy…

 

6. Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi  Krzyżowej i Gorzkich Żali.  Droga Krzyżowa w naszej Bazylice będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00  zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele      o godz. 16.00.  Już dzisiaj bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach Wielkiego Postu.

 

7. W tym tygodniu modlimy się o trzeźwość naszego narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Zachęcamy do takiej modlitwy w tych najbliższych dniach przed Najświętszym Sakramentem, szczególnie w czasie całodziennej adoracji w naszym kościele, która trwa w dni powszednie do godz. 9.30  do 18.30 i w niedziele od 13.00 – 15.15.

 

8. We czwartek  w liturgii będziemy obchodzić  liturgiczne święto świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.