Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz.16.00. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Krzysztof WILK dyrektor Katolickiej Szkoły św. Rodziny na ul. Pędzichów, a zarazem dyrektor Wydziału Katechetycznego w Kurii Metropolitalnej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. W tym w roku zamiast tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych odbędą się Misje Parafialne, które będą przygotowaniem do przeżycia nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i Bł. Jana Pawła II w naszej parafii. Misje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 17 marca, trwać będą cały tydzień do Niedzieli Palmowej. Już dzisiaj prosimy o modlitwę w intencji Misji, niech to będzie czas ożywienia naszej wiary, czas refleksji, modlitwy i pojednania z Bogiem. Dokładny program Misji będzie w najbliższych dniach wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest już na stronie internetowej naszej parafii. Nauki Misyjne będą głosili OO. Oblaci Misjonarze Maryi Niepokalanej.

 

3. W najbliższy czwartek o godz. 15.30 będzie Msza św. dla Kolejarzy z udziałem pracowników Małopolskiego Zakładu - Przewozy Regionalne. Po tej Mszy będzie spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Zaś po Mszy świętej wieczornej comiesięczne spotkanie pracowników Politechniki i innych Uczelni Krakowa.

 

4. Nasz ks. prałat Jan Czyrek, długoletni proboszcz tej parafii jest ciężko chory, przebywa w szpitalu przy ul. Skawińskiej. Polecajmy w gorącej modlitwie osobę ks. prałata i prośmy Miłosiernego Boga o łaskę zdrowia…

 

5. W piątek liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

6. Rekolekcje Wiekopostne dla Pedagogów, Wychowawców i Nauczycieli KRAKOWA będą w naszej Bazylie od jutra do środy. /od 18 do 20 lutego/. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Wojciech Węgrzyniak – znany biblista i profesor na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych, serdecznie zapraszamy już jutro na Mszę św. i naukę rekolekcyjną o godz. 18.30.

7. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.