Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, a na Mszy św. o godz. 11.00 szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz małżeński lub okrągłą rocznicę zawarcia małżeństwa. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15.

3. W piątek 31 grudnia ostatni dzień Starego Roku 2021. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacje, i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy i później o 18.30 Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

4. Ks. Arcybiskup na piątek, ostatni dzień tego Roku udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

5. W sobotę - 1 stycznia - Początek Nowego 2022 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

6. Zmianka Tajemnic żywego Różańca będzie 8 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Z uwagi na trwającą pandemię, odwiedziny duszpasterskie z okazji Świat będą w tym roku tylko u tych rodzinach, które wyraziły chęć przyjęcia Księdza z kolędą. Na dzień dzisiejszy zgłosiły się 55 rodzin, które zaprosiły Kapłana z Wizytą duszpasterską. Kolęda u tych rodzin, będzie po Nowym Roku. Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku od 3 stycznia. Najpierw kolęda będzie w blokach przy al. 29 stycznia. Więcej szczegółów podamy za tydzień i księża poinformują telefonicznie każdą rodzinę o terminie Kolędy. Można jeszcze dzisiaj w zakrystii zgłaszać kolędę, podając nr telefonu, adres i nazwisko rodziny. Zgłoszenia przyjmujemy także telefonicznie.

8. Spotkanie dla ministrantów będzie w najbliższy wtorek o godz. 16.30.
Ks. Mateusz zaprasza wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby pełnić tę zaszczytna funkcję i służyć podczas nabożeństw w naszej Bazylice.

9. W rodzinach świętujmy nadal Boże Narodzenie i śpiewajmy kolędy.. Szczęść Boże..

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.