Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz.16.00.. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz.17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. W I sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej, na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny i rodziców oczekujących na narodzenie dziecka.

 

3. W sobotę 2 marca chcemy odwiedzić chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Informujemy, że przed świętami w czasie misji parafialnych – 23 marca będziemy jeszcze nawiedzać chorych.

 

4. Misje parafialne rozpoczną się w V Niedzielę wielkiego Postu. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, jest też na stronie internetowej naszej parafii…..Prosimy o modlitwę w tej intencji.

 

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego naszej parafii będzie w czwartek 28 lutego o godz. 17.00 w salce na wikarówce. Wszystkich chętnych do pomocy w Zespole serdecznie zapraszamy.

 

6. Jak już wszyscy wiemy, 18 lutego w poniedziałek zmarł + Ks. Prałat Jan Czyrek, długoletni emerytowany proboszcz naszej parafii. Ks. Prałat został pochowany w krypcie kanoników kapituły kolegiackiej w podziemiach naszej bazyliki w kaplicy św. Anny w nawie południowej. Wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych, modlili się w Jego intencji i zamówili Msze św. serdecznie dziękujemy. Podziękowanie kierujemy do strażaków, kolejarzy i chętnych parafian. Bóg zapłać za pomoc w zorganizowaniu pogrzebu.

 

7. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Polskim Misjonarzom. Dzieło pomocy Ad Gentes jest organizowane we wszystkich kościołach w Polsce w II niedziele Wielkiego Postu. W naszej bazylice ofiary na ten cel można składać w do skarbony za ławkami w tyle kościoła. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

 

8. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.