Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystym dniu Zmartwychwstania Pańskiego w Roku Wiary życzymy sobie wszyscy, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli przede wszystkim Ludźmi Wiary, ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej wiary i nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, tej radości, o której sam Chrystus mówił w Wieczerniku: „aby radość moja w Was była i aby Wasza radość była pełna.” Niechaj ta radość panuje w naszych sercach i rodzinach. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Szczęść Boże i Wesołego Alleluja.

 

2. Równocześnie dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i dzisiaj z okazji Świąt - „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać” za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, oraz za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

 

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii; asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu za prace związane z przygotowaniem kościoła i P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej . Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej, także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

 

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tace, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca kwietnia, dodatkowa Msza św. o godz. 17.30. dla dzieci i młodzieży. W I sobotę zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka na Msze św. o godz. 8.00. Odwiedzimy chorych z Komunią św. prosimy zgłaszać adresy.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – Odpust w Łagiewnikach.

 

7. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam błogosławi.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.