Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00. Później Msza św. i nabożeństwo majowe ok. godz. 16.00. W ciągu tygodnia Litanie do Matki Bożej śpiewamy po wieczornej Mszy św. ok. 19.00. Jutro nabożeństwo majowe wyjątkowo o godz. 18.00.

2. Dzisiaj. S. Maria Kołodziej, która pracuje w naszej kancelarii świętuje swoje imieniny. Składamy Siostrze serdeczne życzenia. Niech Matka Boża nadal prowadzi i wyprasza potrzebne dary: zdrowie i Boże błogosławieństwo na każdy dzień. Dziękujemy Siostrze Marii za gorliwą posługę w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać.

3. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę i jak w każdą niedzielę, wieczorem będą jeszcze Msze św. o 18.30 i o 20.00.

4. Jutro 4 maja, Uroczystość Odpustowa ku czci św. Floriana Męczennika, patrona Miasta Krakowa i naszej parafii. Msze św. będą jak każdego dnia od 6.00 do 8.00, co pół godziny. O godz. 9.00 będzie Msza św. z udziałem Kominiarzy, a o 12.00 z udziałem Strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i ich rodzin. Po Mszy św. o godz. 12.00 planowana jest procesja z Najświętszym Sakramentem na Plac Matejki. Parafian, Gości i wszystkich czcicieli św. Floriana, którzy nie mogą być w południe na Sumie odpustowe, zapraszamy na Msze św. wieczorem na godz. 18.30. Będzie Msza św. Koncelebrowana z udziałem kapłanów naszego Dekanatu Kraków Centrum…. Serdecznie zapraszamy w dniu odpustu, aby uczcić św. Floriana Męczennika patrona tej Świątyni i naszej Parafii. Życzymy dobrego świętowania….

5. Dzisiaj w Bazylice Mariackiej o godz. 18.30 jest Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. W modlitwach prośmy o światło Ducha św. na czas egzaminów maturalnych i o dobry wybór drogi życiowej dla młodzieży.

6. Niechaj Maryja Królowa Polski prowadzi nas każdego dnia, a św. Florian oręduje za nami i Boga. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.