Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Serdecznie dziękujemy Sistrom Prezentkom ze Zgromadzenia Sióstr  Ofiarowania Najświętszej Marii Panny za przybliżenie nam postaci Sługi Bożej Matki Zofii Czeskiej z Maciejowskich, której beatyfikacja odbędzie się 9 czerwca b.r. o godz. 10.00 w Łagiewnikach.

 

Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem msza św. o g. 15.15.  Po mszy św. o g. 16.00 będzie koncert uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego z Krakowa. Serdecznie zapraszamy.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali;

We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika głównego patrona Polski

W czwartek  św. Marka Ewangelisty. W tym dniu będą obchodzili swoje imieniny;  

 

Ks. dr Marek Leśniak wykładowca na Uniwersytecie Jan Pawła II i posługujący w naszym kościele  oraz Pan Marek Sołtys nasz kościelny. Obu Solenizantom życzymy obfitości  Bożych łask i opieki św. patrona. Msza św. w int. ks. Marka będzie we czwartek o g. 18.30, a w intencji Pana Marka Sołtysa w tym samym dniu o g. 8.00 rano- zapraszamy.

 

W czwartek po wieczornej mszy św. w naszej bazylice będzie wykład ks. prof. Jana Machniaka z cyklu „ Błogosławiony Jan Paweł II jako świadek wiary”

 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.