Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o 15.15. W dni powszednie Majówki odprawiamy po Mszy św. wieczornej.

 

2. Bardzo dziękujemy za udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Floriana. Dziękujemy parafianom i gościom oraz licznie zgromadzonym Strażakom z Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, były także delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Województwa Małopolskiego. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie i przeżywanie naszych uroczystości. Ufamy, że św. Florian będzie się wstawiał za nami i wypraszał u Boga potrzebne łaski.

 

3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- w poniedziałek liturgiczne święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
- w środę 8 maja Uroczystość ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji. Jest to dzień imienin naszego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, otoczmy Go w tym dniu serdeczna modlitwą. Składamy życzenia wszystkim którzy noszą imię św. Stanisława.

 

4. W miesiącu maju pamiętajmy o modlitwie do Matki Bożej na nabożeństwach majowych w kościele, wspomnijmy także piękną starą tradycje śpiewu litanii i pieśni do Matki Bożej w rodzinach i przy kapliczkach przydrożnych.

 

5. W czwartek będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w prace charytatywną wobec biednych i samotnych parafian.

 

6. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku.

 

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli..., a na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej … SZCZĘŚĆ BOŻE

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.