Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Krąg Domowego Kościoła obecnie skupia cztery rodziny z terenu parafii św. Floriana w Krakowie. Duszpasterzem Kręgu jest ks. Jacek Ozdoba.

Każdy rok formacyjny Krąg rozpoczyna od wspólnej pielgrzymki rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w pierwszą sobotę września.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu u konkretnej rodziny w mieszkaniu na wspólnej modlitwie i rozważaniu Pisma św. Obecnie rozważany jest List św. Pawła d o Rzymian.

W ciągu roku członkowie Kręgu włączają się w liturgię w naszej Bazylice:
- cotygodniowe czytanie czytań i modlitwy wiernych na mszy św. o godz. 12:15
- czytanie czytań i modlitwy wiernych w czasie Triduum Paschalnego
- prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” w Wielki Czwartek
- czytanie rozważań na drodze krzyżowej w Wielki Piątek
- wygłaszanie okolicznych przemówień (np. składanie życzeń, powitań itp…)
- udział w róży różańcowej
- udział w radzie parafialnej

Domowy Kościół w Archidiecezji Krakowskiej

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.