IV Niedziela Adwentu

Jutro 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9..00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

1. Dzisiaj, przed Mszą św. o godz. 15.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

2. Jutro 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą tylko rano do godz. 9..00. Wieczorem nie będzie już żadnych nabożeństw. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Na stole zapalmy świecę nabytą w ramach akcji Caritas “Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Wieczerzę rozpocznijmy od śpiewu Kolędy “Wśród nocnej ciszy…” Następnie należy odczytać opis narodzenia Pana Jezusa wg Ewangelii św. Łukasza. Po wspólnej rodzinnej modlitwie jest czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Niechaj tym chwilom towarzyszy wzajemne pojednanie, życzliwość i podniosły, rodzinny nastrój. Po wieczerzy śpiewajmy jeszcze kolędy. Zachęcamy, aby wigilie urządzać wg tradycji naszych ojców z zachowaniem abstynencji od pokarmów mięsnych.

 

4. Jutro na godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. koncelebrowaną zwaną Pasterką.. Tradycyjnie, ofiary na pasterce przeznaczone są na ratowanie życia nienarodzonych.
W naszej Bazylice okazja do spowiedzi dzisiaj podczas nabożeństw. Jutro w wigilię spowiadamy do godz. 10.00.

 

5. W Wigilię zakończy się tegoroczne Dzieło Adopcji Dziecka Poczętego.

 

6. We wtorek, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. W środę, drugi dzień świąt – Św. Szczepana. Msze św. w te dni świąteczne w naszej bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę.

 

7. Zaraz po świętach rozpoczniemy tradycyjną kolędę czyli odwiedziny kapłana w naszym domu. Celem kolędy jest wspólna modlitwa w rodzinie pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Prosimy domowników, którym obowiązki na to pozwalają, aby starali się być obecni w domu w czasie kolędy. O terminie wizyty kapłana, jak zwykle będą zawiadamiać ministranci z odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii… Prosimy o zainteresowanie wszystkich, którzy, chcą spotkać się z księdzem w czasie kolędy w swoim mieszkaniu…. Tym bardziej, że centrum Krakowa opustoszało… W kamienicach jest coraz mniej mieszkańców i nie zawsze łatwo odnaleźć i dotrzeć do wszystkich. W wielu przypadkach ministranci będą potrzebowali pomocy i wskazówek.
Kolęda w tym tygodniu:
– w czwartek 27 grudnia – Al. 29 listopada bloki 32A, B, C, D
– w piątek 28 grudnia: Al. 29 listopada 32 D dokończenie oraz al., Słowackiego , ul Żuławskiego i Kolberga 16.
– w sobotę 29 grudnia: ul Długa, wszystkie kamienice
– w poniedziałek 31 grudnia: al. 29 Listopada 7 i 9, ul Kamienna, Murowana, Będzińska, ul. Żelazna i Kątowa

 

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt … Pojednani z Bogiem i w rodzinnej atmosferze przeżywajmy Święta Bożego Narodzenia Szczęść Boże…