PL

PL

IV Niedziela Wielkiego Postu

Za tydzień w naszej Bazylice rozpoczynają się Misje Parafialne. Program jest wywieszony przy głównym wejściu do kościoła. Można na też zabrać do domu wydrukowany na kartkach, które są w tyle kościoła za ławkami. Już w sobotę o godz. 18.30 Uroczyste rozpoczęcie Misji i powitanie Misjonarzy – serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Misji.

1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w każdy piątek o godz. 18.00.

 

2. Za tydzień w naszej Bazylice rozpoczynają się Misje Parafialne. Program jest wywieszony przy głównym wejściu do kościoła. Można na też zabrać do domu wydrukowany na kartkach, które są w tyle kościoła za ławkami. Już w sobotę o godz. 18.30 Uroczyste rozpoczęcie Misji i powitanie Misjonarzy – serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji Misji.

 

3. W najbliższą środę wieczorna Msza św. będzie za śp. Ks. Jana Czyrka. Tę mszę św. zamówiły Siostry Nazaretanki, Szarytki i Córki Bożej Miłości z Domów Zakonnych z terenu naszej parafii. Po Mszy Świętej SS. Szarytki poprowadzą adorację Najświętszego Sakramentu w ramach modlitwy w Roku Wiary.

 

4. W czwartek spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Na Mszy św. o godz. 15.30 będą także uczestniczyć pracownicy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Krakowie.

 

5. Terminy Mszy św. zamówionych za śp. Ks. Jana Czyrka są wywieszone na tablicy ogłoszeń, są też na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę i zamawiane Msze św. w intencji ks. Prałata, długoletniego proboszcza tej parafii. Dziękujemy kolejarzom, którzy zamówili Msze św. Gregoriańskie. Od 14 kwietnia przez 30 dni, każdego dnia, będzie sprawowana Msza za zmarłego śp. Ks. Jana, duszpasterza kolejarzy.

 

6. Jak już informowaliśmy, z inicjatywy Rycerzy Kolumba i Caritas Archidiecezji Krakowskiej w naszej parafii w miesiącu marcu i kwietniu Od jutra w każdy poniedziałek od godz. 19.00 w salce obok kancelarii, doradcy podatkowi, bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT za rok 2012. Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się z serdeczną prośbą, aby 1% przy rozliczaniu podatku przekazywać na dobre dzieła, które pełni Caritas. W ten sposób włączmy się w pomoc najbiedniejszym, chorym i samotnym.

 

7. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają dzisiaj Baranki Wielkanoce, w ramach akcji, której patronuje Caritas. Koszt produkcji baranka to 5 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących parafian. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość dla tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na świąteczną pomoc potrzebującym, chorym i samotnym.

 

8. Jak już wszyscy wiemy w najbliższy wtorek rozpoczyna się KONKLAWE czyli wybór nowego Papieża. 

Zapraszamy do naszej Bazyliki, na modlitwę w tej intencji, na wieczorną Mszę św. od wtorku do dnia wyboru. Będziemy prosić Boga o światło Ducha św. dla Kolegium Kardynałów na czas wyborów. Będziemy się modlić za cały Kościół Powszechny.

 

9. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli. Na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy owocnej pracy nad sobą i Bożego Błogosławieństwa …… Szczęść Boże.