PL

PL

Ks. mgr Jacek Ozdoba – Wikary urodził się 7 stycznia 1966r w Krakowie. Pochodzi z Kantorowic, a ochrzczony został w parafii św. Małgorzaty w Raciborowicach.

Kantorowice wieś po raz pierwszy wzmiankowana w 1288 r., do tego czasu należała do zakonu Bożogrobców w Miechowie i podlegała parafii w Raciborowicach. W roku 1288 r. na mocy ugody zatwierdzonej przez księcia Leszka Czarnego prepozyt klasztoru w Miechowie Piotr przekazał Kantorowice komesowi Krzesławowi w zamian za Krzesławice. W roku 1832 Komisja Włościańska oczynszowała Kantorowice wraz z innymi wsiami należącymi do Cystersów. Kantorowice zostały włączone do Krakowa w 1951 r. jako LVII dzielnica katastralna, która stanowiła część dzielnicy administracyjnej Nowa Huta. W 1994 r w Kantorowicach erygowano parafię pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Ks. Jacek w latach 1987 do 1993 studiował na Papieskiej Akademii Teologicznej będąc alumnem Wyższego Krakowskiego Seminarium Duchownego. 15 maja 1993 r przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Wawelskiej z rąk Metropolity Krakowskiego Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego. W latach 1993 do 1998 pracował jako wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża św. na Kurdwanowie. Od 1998 r jest wikariuszem parafii św. Floriana i katechetą w X Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *