Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE…

1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 12.15. Także po każdej Mszy św. poświęcamy przyniesione palmy. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

2. Dzieci i młodzież ze świetlicy, którą prowadzą SS. Miłosierdzia, rozprowadzają palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. można nabywać te palmy. Złożone ofiary przy tej okazji dzieci przeznaczają na wakacyjny wyjazd.

3. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE.

WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ USTANOWIENIA NAJŚW. SAKRAMENTU i SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA. Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana będzie o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Żywego Różańca za zamówienie Mszy św. w intencji wszystkich księży pracujących w naszej Bazylice. Bóg zapłać.
Godzina Święta przy Ciemnicy będzie od godz. 21.00. Adorację prowadzi Oaza Rodzin.

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 18.00. Adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Bożego Grobu.
Droga Krzyżowa w bazylice przed południem o godz. 10.00.
Wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii. Przejdziemy tradycyjne ul. św. Filipa, Długą, Pędzichów, Szlak, ul. Warszawską, Kurniki i na plac kościelny. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Kościele o godz. 20.30. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony lub świece. Będziemy modlić za Kościół i Ojca św. naszego Metropolitę Ks. bpa Marka Jędraszewskiego, za nasza parafie szczególnie chorych i samotnych.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ten post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
W Wielki Piątek o godz. 15.00 będzie Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na chwilę modlitwy w godzinie śmierci Pana Jezusa….

WIELKA SOBOTA – Adoracja P. Jezusa w grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania, wszystkich, którym czas pozwoli a szczególnie tych, którzy przychodzić będą do świecenia wielkanocnych pokarmów do kościoła. Świecenie pokarmów w zakrystii od godz. 9.00 do 16.00.
Obrzędy Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczną się o godz. 18.00. Po poświeceniu ognia, paschału i wody chrzcielnej. W Wielką sobotę odnawiać będziemy przyrzeczenia chrzcielne będziemy dziękować za dar wiary. Na liturgię paschalną przynosimy świece.

WIELKA NIEDZIELA – Dzień zmartwychwstania Chrystusa. Procesja Rezurekcyjna będzie rano o godz. 6.00, a później Msze św. jak w każdą niedzielę.

4. W Wielkim Tygodniu będziemy jeszcze spowiadać, informacje są podane przy wejściu do bazyliki.

5. Od jutra, przez kilka dni nie będzie w naszej Bazylice całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu z uwagi na przygotowanie kościoła na liturgię świąteczną. Bazylika będzie natomiast otwarta przez cały dzień, z możliwością wejścia na osobistą modlitwę.

6. W naszej Bazylice jest okazja do spowiedzi dzisiaj i w ciągu tygodnia. Godziny dyżurów w konfesjonale są podane przy wejściu do Bazyliki.

7. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.