Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych.

1.Dzisiaj uroczyste poświęcenie palm z procesją o godz. 12.15. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza św. i o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Następnie w procesji udamy się do Krzyża Misyjnego przed naszym kościołem, gdzie otrzymamy końcowe misyjne błogosławieństwo. Na uroczystość przynosimy krzyże. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy korzystali z Misji Parafialnych w tym roku. Ojcom Oblatom O. Arkadiuszowi i O. Marcinowi serdecznie dziękujemy za prowadzenie Misji, za głoszone słowo Boże, za modlitwę z nami. Dziękujemy za pomoc w ożywieniu naszej wiary. Te ćwiczenia w Roku Wiary, były tak bardzo cenne i potrzebne. To jest także nasze przygotowanie do przeżywania tajemnic Paschalnych w czasie Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy i Bóg zapłać. 

 

2. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia to tzw. TRIDUUM PASCHLNE.

WIELKI CZWARTEK – DZIEŃ USTANOWIENIA NAJŚW. SAKRAMENTU  i SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA.  Msza św. Wieczerzy Pańskiej koncelebrowana będzie o godz. 18.00. Bardzo dziękujemy przedstawicielom Żywego  Różańca za zamówienie Msz św. w intencji wszystkich księży pracujących w naszej Bazylice. Godzina Święta  prowadzona przez Oazę Rodzin  będzie od godz. 21.00.

WIELKI  PIĄTEK  – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, Adoracja Krzyża św., Komunia św. i procesja do Bożego Grobu o godz. 18.00. Droga Krzyżowa w bazylice przed południem o godz. 10.00Wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii: św. Filipa, Długa, Pędzichów, Szlak, ul. Warszawska, Kurniki i na plac kościelny. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej w Kościele o godz. 20.30. Prosimy na to nabożeństwo przynieść lampiony lub świece. W tym roku szczególnie będziemy się modlić za Nowego Papieża Franciszka, za rodziny i o przemianę naszego życia.  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ten post obowiązuje dorosłych od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, jak w każdy piątek całego roku. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.

    WIELKA SOBOTAAdoracja P. Jezusa w grobie trwać będzie od godz. 6.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania, wszystkich, którym czas pozwoli a szczególnie tych, którzy przychodzić będą do świecenia wielkanocnych pokarmów do kościoła. Świecenie pokarmów w zakrystii od godz. 9.00 do 16.00.   

       Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 18.00 .  Po poświeceniu ognia, paschału i wody chrzcielnej będzie odprawiona uroczysta Msza św. Na liturgię paschalną  przynosimy świece.

   WIELKA NIEDZIELA – Procesja Rezurekcyjna  będzie rano  o godz. 6.00. a później uroczysta Msza św.

 

3. W Wielkim Tygodniu będziemy spowiadać:

–   rano od 6.00 do 10.00

–   po południu w poniedziałek, wtorek i środę od 17.00 do 19.00,

–   w czwartek i w piątek od 17.00  do 18.00.

W tym tygodniu nie będzie całodziennej adoracji  Najśw. Sakramentu z uwagi na przygotowanie kościoła na liturgię świąteczną. Bazylika będzie natomiast otwarta przez cały dzień, z możliwością wejścia  na osobistą modlitwę.

 

4. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.