PL

PL

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów… Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 15.15.

2. Dzisiaj w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu, z ul. Pędzichów. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość.

3. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Majówka jutro będzie o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

4. W czwartek wypada liturgiczne Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana…

5. W czwartek o 15.30 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy, a po Mszy św. comiesięczne spotkanie w salce.

6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji, kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

7. W dniu dzisiejszym, naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Młodzież przed kościołem zbiera ofiary do puszek na ten cel. Wszystkim, którzy włączają się w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia w Krakowie już serdecznie dziękujemy… Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia rodzin, które mogą przyjąć na nocleg młodych pielgrzymów, którzy przyjadą na spotkanie z Ojcem św. Franciszkiem w lipcu tego roku. Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii.

8. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.