Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji, kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…

2. Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.15.

3. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Nabożeństwo czerwcowe jutro będzie o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

4. W czwartek wypada liturgiczne Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana… i wspomnienie św. Królowej Jadwigi
– w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła biskupa. Jest to dzień imienin Ks. Superiora Bogdana od księży Misjonarzy. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożej opieki na każdy dzień.

5. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji, kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

6. Za tydzień Stowarzyszenie Charytatywne prowadzić będzie Akcje pomocy do puszek dla chorego dziecka. Bliższe informacje na plakacie.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. W naszych rodzinach i tam gdzie pracujemy, obdarzajmy się nawzajem życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary. Wszystkim, życzymy Szczęść Boże.