PL

PL

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Za tydzień w Uroczystość Trójcy św., w naszej Archidiecezji kończy się Okres Komunii św. Wielkanocnej.

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…

2. Dzisiaj w naszej Bazylice jest I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.

3. Na Mszy św. o godz. 12.15 Ks. Jacek Ozdoba będzie obchodził srebrny Jubileusz kapłaństwa. Razem z Nim będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat życia kapłańskiego. Dziękujemy także za 20 lat pobytu Ks. Jacka w naszej parafii, jako wikariusza i katechety w X LO… Jesteśmy bardzo zobowiązani i wdzięczni Ks. Jackowi za Jego gorliwość i dojrzałą postawę Kapłańską. Najpiękniejsze lata swojego kapłaństwa ks. Jacek przeżywał w Parafii św. Floriana… Na tej Mszy św. będzie także dziękował za 20 lat kapłaństwa Ks. dr Krzysztof Wilk, obecnie Dyrektor Katolickiej Szkoły św. Rodziny. Księżom Jubilatom, życzymy Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej na dalsze lata życia kapłańskiego. Dziękujemy za wszelkie dobro i kapłańska posługę w naszej Bazylice… Bóg zapłać.

4. Tradycyjnie, jak w każdą niedzielę o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. o godz. 15.15, a później Nabożeństwo Majowe.

5. Dzisiaj przy naszej Bazylice spotkamy młodzież z żółtymi chustami, są to Studenci, Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia. Organizują u nas Miasteczko Rodzinne… można z Nimi porozmawiać i skorzystać z ich zaproszenia i drobnego poczęstunku…

6. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Nabożeństwo majowe jutro będzie o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w czwartek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych i Liturgiczne Święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
– w piątek – wspomnienie św. Grzegorza VII papieża. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz, Dziekan, Prałat i Prepozyt. Z tej okazji życzymy Ks. Proboszczowi obfitości Bożych łask, zdrowia i opieki Matki Najświętszej i patrona św. Grzegorza na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. W piątek o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. imieninową, zamówioną od wspólnot parafialnych i spoza parafii.

8. W sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Także w sobotę 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy Dla żyjących prosimy o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a za zmarłe nasze Mamy módlmy się o dar życia wiecznego.

9. Za tydzień w Uroczystość Trójcy św., w naszej Archidiecezji kończy się Okres Komunii św. Wielkanocnej.

10. W przyszłą niedziele Wydawnictwo Homo Dei organizuje Akcje Książki Religijnej przy naszym kościele. O. Piotr Koźlak Redemptorysta będzie głosił kazania i będzie można nabyć Książki Religijne.

11. U księży Salwatorianów Zakrzówku trwa Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Organizowane są modlitwy i konferencje związane z narzeczeństwem i małżeństwem. Więcej informacji na plakatach i ulotkach i u Księży Salwatorianów.

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, obfitych darów i Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na najbliższe dni…. Szczęść Boże.