Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Za tydzień, 30 maja niedziela Najświętszej Trójcy. W naszej Archidiecezji kończy okres Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…..

2. Dziś o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i Nabożeństwo Majowe

3. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać jak każdego dnia od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny, a Msze św. uroczyste z kazaniem będą o godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy wiernych do świętowania i udziału we mszy św. w dniu jutrzejszym.

4. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;

– we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza VII papieża.
Jest to dzień imienin naszego Ks. Proboszcza, Ks. Prałata Grzegorza Szewczyka, który 17 maja obchodził 40 rocznicę święceń kapłańskich. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy światła Ducha św., wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i patrona św. Grzegorza oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji swoich planów i zamierzeń. Dzisiaj o godz. 12.15 Ks. Prałat odprawi mszę św. dziękczynną w koncelebrze księży w której będzie dziękował Panu Bogu za dar kapłaństwa oraz za wszystkich, których spotkał i którym służył w ciągu 40 lat życia kapłańskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– w środę 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
To także Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy. Dla żyjących prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo, a za zmarłe mamy módlmy się o dar życia wiecznego.

– w czwartek liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

– w sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

5. W Domu Katechetycznym Jest Wystawa Filatelistyczna z okazji 101 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dzisiaj można ją oglądać po każdej mszy św. od 8.00 do 20.00 Bardzo dziękujemy Panom z Karkowskiego koła Filatelistycznego za zorganizowanie wystawy i prezentowanie Kolekcji znaczków pocztowych ze św. Janem Pawłem II, prawie z całego świata.. Zapraszamy do oglądania.

6. Za tydzień, 30 maja niedziela Najświętszej Trójcy. W naszej Archidiecezji kończy okres Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

7. Wszystkim obecnym na mszy św. oraz solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy światła Ducha św., błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.