PL

PL

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Za dwa tygodnie, w ramach peregrynacji do wszystkich parafii naszej Archidiecezji, Parafia św. Floriana, przeżywać będzie Nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II w dniach 1 i 2 czerwca. Bezpośrednie przygotowanie do tych uroczystości rozpocznie się w Boże Ciało 30 Maja. Księża Misjonarze Oblaci będą głosić kazania. Dokładny Program przygotowania i Nawiedzenia naszej parafii jest na stronie internetowej, jest także wydrukowany na folderach informacyjnych, które można zabrać do swojego domu. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii o owocne przeżycie tych wyjątkowych dni spotkania z Jezusem Miłosiernym. W Roku Wiary chcemy ubogacać nasza wiarę. W dekanacie Kraków – Centrum peregrynacja rozpoczyna się w najbliższą sobotę w Kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej o godz. 18.00.

1. W dzisiejszą Uroczystość Zesłana Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 a nabożeństwo majowe dziś po Mszy św. o 15.15. Po Majówce ok 16.15 w naszej Bazylice będzie Koncert pt. „Litanie do polskich świętych”. Artyści ten koncert dedykują dla uczczenia Papieża bł. Jana Pawła II z okazji 93 urodzin. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt, jest to święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz. 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem odprawimy o 8.00, 9.00 i wieczorem o godz. 18.30.

 

3. Za dwa tygodnie, w ramach peregrynacji do wszystkich parafii naszej Archidiecezji, Parafia św. Floriana, przeżywać będzie Nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II w dniach 1 i 2 czerwca. Bezpośrednie przygotowanie do tych uroczystości rozpocznie się w Boże Ciało 30 Maja. Księża Misjonarze Oblaci będą głosić kazania. Dokładny Program przygotowania i Nawiedzenia naszej parafii jest na stronie internetowej, jest także wydrukowany na folderach informacyjnych, które można zabrać do swojego domu. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszej parafii o owocne przeżycie tych wyjątkowych dni spotkania z Jezusem Miłosiernym. W Roku Wiary chcemy ubogacać nasza wiarę. W dekanacie Kraków – Centrum peregrynacja rozpoczyna się w najbliższą sobotę w Kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej o godz. 18.00.

 

4. W czwartek zapraszamy na wykład Ks. prof. Jana Machniaka z cyklu Bł. Jan Paweł II papież – świadkiem wiary.

 

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– we piątek Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
– w sobotę wspomnienie Św. Grzgorza VII, papieża. W tym dniu będzie czcił swojego patrona nasz Ks. Proboszcz Grzegorz Szewczyk. Z okazji imienin Czcigodnemu Ks. Prałatowi życzymy zdrowia, obfitości Bożych łask oraz opieki i wstawiennictwa swojego patrona. Msze św. w int. Ks. Proboszcza zostaną odprawione; dziś o g. 15.15 od Zespołu Charytatywnego i od Róży różańcowej M.B Nieustającej Pomocy, w piątek o g. 18.30, w sobotę o g. 6.30 i g. 8.00 od Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia chrześcijańskiego. Szczęść Boże…