Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Radosnych i Spokojnych Świąt. Wesołego Alleluja…

1. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Radosnych i Spokojnych Świąt. Wesołego Alleluja… Szczęść Boże.

2. Dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i z okazji Świąt – „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać” za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, Dzieci ze świetlicy dziękują za ofiary złożone w niedzielę Palmową. Dziękujemy za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii; asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu i Paniom sprzątającym za prace związane z przygotowaniem kościoła. P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej. Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym, Księżom…i Siostrom Zakonnym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej, a także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

5. Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia, do soboty po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Duszpasterze z Łagiewnik, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zapraszają na nabożeństwa. Msze w tym dniu od 6.00 rano, a Uroczyste Msze św. o 10.00. O Godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na stronie internetowej.

7. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi.