Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Duszpasterze parafii św. Floriana dołączają się do słów życzeń Ks. Arcybiskupa Metropolity. W naszych rodzinach Święta Wielkanocne przeżywajmy atmosferze miłości i życzliwości. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, szczególnie chorym i samotnym życzymy Radosnych i Spokojnych Świąt…. Wesołego Alleluja…. Szczęść Boże.

1. Duszpasterze parafii św. Floriana dołączają się do słów życzeń Ks. Arcybiskupa Metropolity. W naszych rodzinach Święta Wielkanocne przeżywajmy atmosferze miłości i życzliwości. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, szczególnie chorym i samotnym życzymy Radosnych i Spokojnych Świąt…. Wesołego Alleluja…. Szczęść Boże.

2. Dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i z okazji Świąt – „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, także za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, dzieci ze świetlicy dziękują za ofiary złożone w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania: asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu i Paniom sprzątającym za prace związane z przygotowaniem kościoła. P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej. Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym, Księżom…i Siostrom Zakonnym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej, a także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

5. Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia, do soboty po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy. Przez cały tydzień Uroczysta oktawa Wielkiej Nocy.

6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek miesiąca kwietnia. Nabożeństwo do Najśw, Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowa Msza św. o 17.30. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W Pierwszą Sobotę, zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepakulanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich, którzy modlą się o dar potomstwa w swojej rodzinie.

8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Duszpasterze z Łagiewnik, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zapraszają na nabożeństwa. Msze w tym dniu od 6.00 rano, a Uroczyste Msze św. o 10.00. O Godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na stronie internetowej.

9. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi.