PL

PL

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Tegoroczne Święta Wielkanocne są bardzo trudne i wyjątkowe dla nas wszystkich, bo w większości przeżywane w naszych domach i mieszkaniach, tym bardziej kapłani pracujący w kościele św. Floriana, pozdrawiają Was serdecznie i łączą się duchowo z wszystkimi rodzinami naszej parafii, i wszystkimi, którzy w się modlą i nawiedzają naszą świątynię.

1. Tegoroczne Święta Wielkanocne są bardzo trudne i wyjątkowe dla nas wszystkich, bo w większości przeżywane w naszych domach i mieszkaniach, tym bardziej kapłani pracujący w kościele św. Floriana, pozdrawiają Was serdecznie i łączą się duchowo z wszystkimi rodzinami naszej parafii, i wszystkimi, którzy w się modlą i nawiedzają naszą świątynię. Przede wszystkim pozdrawiamy chorych i samotnych. Tegoroczną Święta przeżywamy w wąskim gronie najbliższej rodziny, niech wasze więzi będą jeszcze bardziej umocnione. Wszystkich obejmujemy nasza modlitwą i składamy serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia was Nadzieją, pomnoży nasza Wiarę Miłości i da tyle siły, byśmy razem pokonali trudności związane z epidemią. Bądźmy zawsze pełni ufności w Boże Miłosierdzie, które w tajemnicy Zmartwychwstania, objawia nam Jezus Chrystus. Wszystkim życzymy zdrowia, radości i pokoju….Niech Zmartwychwstały Pan przemienna Wasz smutek, wasz niepokój i ból… Wszystkim na Święta życzymy Wesołego Alleluja. Szczęść Boże…

2. Dziękujemy za liczne życzenia, przesyłane do parafii i do Księży. W tym roku przekazywane w większości telefonicznie, mailowo i za pomocą esemesów. Bardzo sobie cenimy taką Wasza bliskość i łączność. Za wszystkie wyrazy życzliwości, serdecznie dziękujemy…. „Bóg zapłać”.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczą w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele po przez transmisje internetowe. Wszystkie nabożeństwa i Msze św. są transmitowane na żywo……i jak obserwujmy jest wielkie zainteresowanie. Na niektórych nabożeństwach, czy Mszach św. jednocześnie włączonych było ponad 1000 komputerów. Szczególnie w tym czasie epidemii doceniamy wartość radia Telewizji i Internetu, jak też te media mogą służyć naszej religijności i pomagać w przeżywaniu nabożeństw szczególnie wtedy, gdy jest niemożliwa fizyczna obecność w kościele. Jest wiele telefonów maili z podziękowaniem za transmisje z naszego kościoła. Za wszystkie życzliwe słowa i uwagi bardzo dziękujemy.. Bóg zapłać Wszystkim, którzy przesyłają na konto parafii swoje ofiary na potrzeby kościoła i parafii… dziękujemy

4. Siostrze Zakrystiance, wyrażamy szczególną wdzięczność za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni pomimo obiektywnych trudności, wszystko pięknie zaplanowane tak, aby mogli się łączyć w modlitwie korzystający z transmisji.. Dziękujemy P. Kościelnemu i Paniom sprzątającym za prace związane z przygotowaniem kościoła na święta. P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej.

5. Bardzo dziękuję kapłanom, / ze względu na pandemię nikt nie wyjechał, wszyscy są w domu, jest nas razem 11 księży…./ Choć może w tym roku był mniej spowiedzi, …ale Księża pełnili dyżur i cały Wielki Tydzień, byli do dyspozycji wiernych….i za to im bardzo dziękuję.

6. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutro tradycyjnie modlimy się za Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

7. Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać dzisiaj i w ciągu tygodnia, do soboty też o 15.00. Można w tej modlitwie łączyć się po przez transmisje internetową z naszego kościoła Przez cały tydzień trwa Uroczysta oktawa Wielkiej Nocy.

8. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Z uwagi na epidemie Uroczystości w Łagiewnikach są odwołane..

10. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi…