PL

PL

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W Uroczystym dniu Zmartwychwstania Pańskiego w Roku Wiary życzymy sobie wszyscy, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli przede wszystkim Ludźmi Wiary, ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej wiary i nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, tej radości, o której sam Chrystus mówił w Wieczerniku: „aby radość moja w Was była i aby Wasza radość była pełna.” Niechaj ta radość panuje w naszych sercach i rodzinach. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Szczęść Boże i Wesołego Alleluja.

1. W Uroczystym dniu Zmartwychwstania Pańskiego w Roku Wiary życzymy sobie wszyscy, abyśmy trwając we wspólnocie Kościoła, byli przede wszystkim Ludźmi Wiary, ludźmi światłości i nadziei pokonującej wszelki smutek i rozpacz. Źródłem tej wiary i nadziei jest Zmartwychwstanie Chrystusa. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, tej radości, o której sam Chrystus mówił w Wieczerniku: „aby radość moja w Was była i aby Wasza radość była pełna.” Niechaj ta radość panuje w naszych sercach i rodzinach. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Szczęść Boże i Wesołego Alleluja.

 

2. Równocześnie dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i dzisiaj z okazji Świąt – „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać” za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, oraz za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

 

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii; asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu za prace związane z przygotowaniem kościoła i P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej . Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej, także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

 

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tace, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca kwietnia, dodatkowa Msza św. o godz. 17.30. dla dzieci i młodzieży. W I sobotę zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka na Msze św. o godz. 8.00. Odwiedzimy chorych z Komunią św. prosimy zgłaszać adresy.

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – Odpust w Łagiewnikach.

 

7. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam błogosławi.