Ogłoszenia Parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2025 roku

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym roku głosi je dla nas Ks. Kan. Paweł Ochocki – wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Nauki rekolekcyjne głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św., a w tygodniu od poniedziałku 31 marca do środy do 2 kwietnia na Mszach św. o godz. 8.00 oraz 18.30. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.
  2. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszej Bazylice jest odprawiana w każdy piątek rano po Mszy św. o godz. 9.00  i przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym celebrujemy
    w niedzielę o godz. 16.00.
  3. W najbliższą środę 2 kwietnia na Mszę Świętą o godzinie 9.00 zapraszamy osoby chore
    i starsze. Podczas Eucharystii będzie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu tym osobom do naszej Bazyliki.
    Chorych w domach, którzy nie mogą przybyć na tę Eucharystię,  kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą w Wielki Poniedziałek 14 kwietnia.
  4. W Środę przypada 20. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Z tej racji obok wikarówki można obejrzeć wystawę pod tytułem: „duszpasterz świętego Floriana”, ukazującą związki Karola Wojtyły z naszą parafią.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Zapraszamy na Msze św.
    z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Z sakramentu pokuty
    i pojednania można skorzystać w naszej Bazylice codziennie, podczas każdej Eucharystii. Dodatkowo w pierwszy piątek wieczorem od godz. 17.30 do godz. 19.00.
  6. W piątek o godzinie 19.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, prowadzoną przez scholę Ruchu  Światło Życie Archidiecezji Krakowskiej „Cantate Domino”. 
  7. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Dzisiaj, po każdej Eucharystii zespół charytatywny rozprowadza w przedsionku paschaliki wielkanocne. Ofiary, złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących w naszej parafii. W przyszłą niedzielę zespół charytatywny przeprowadzi również zbiórkę pieniężną na paczki świąteczne dla naszych parafian, potrzebujących pomocy.
  9. Dzisiaj, również po Mszach Świętych panowie z punktu pomocy osobom wychodzącym z kryzysu bezdomności przy ulicy Warszawskiej 12, przeprowadzą zbiórkę ofiar na pomoc świąteczną dla osób potrzebujących i pozostających w trudnej sytuacji życiowej.
  10. Wspólnota przy naszej Bazylice – OAZA DOROSŁYCH organizuje wyjazd na Oazę Modlitwy do Krościenkach w dniach 4-6 kwietnia br. Szczegóły na ulotkach, plakatach i stronie Internetowej parafii.
  11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie otwarta w czwartek o godz. 10.00 i piątek
    o godz. 17.00.