Ogłoszenia Parafialne – IX Niedziela Zwykła

2 czerwca 2024 roku

Dziś przypada wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra.

W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła celebrujemy:

w poniedziałek: wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
we wtorek: wspomnienie Michała Giedroycia, zakonnika;
w środę: wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
w czwartek: wspomnienie św. Norberta, biskupa i męczennika;.
w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „ O Jezu najsłodszy”, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest ro również pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi: rano od godz. 6.00 do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.30 do godz. 19.00.
w sobotę: wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; wspomnienie świętej Jadwigi Królowej.

Słowo zaproszenia Księdza Biskupa Roberta Chrząszcza, Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego  Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej:
„Trwający w naszej Archidiecezji Kongres Eucharystyczny to szczególny czas, który jest dla nas wszystkich szansą i okazją do umocnienia miłości do naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, obecnego nieustannie w Najświętszym Sakramencie. W bogatym programie Kongresu jest również dzień wielkiej wspólnotowej modlitwy uwielbienia i adoracji naszego Pana. Tym wyjątkowym dniem ma być sobota 8 czerwca. Wtedy w siedmiu kościołach Krakowa i w siedmiu wybranych kościołach poza Krakowem, w godzinach wieczornych, odbędzie się modlitwa adoracji i uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jedną z wybranych świątyń jest Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Na tę modlitwę w dniu 8 czerwca zaproszone są Róże Żywego Różańca. Rozpoczniemy Mszą o godzinie 18.00. Po niej zaplanowałyśmy adorację Pana Jezusa do godziny 20.00”. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa śpiewamy po wieczornej Mszy św., a  w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15. Trwa oktawa Bożego Ciała do czwartku, po wieczornej Mszy św. każdego dnia, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci. Od 6 czerwca do 14 czerwca w naszej parafii podczas nabożeństw czerwcowych będziemy wraz z całą Archidiecezją odprawiać nowennę przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza.

W najbliższą sobotę kapłani mogą odwiedzić Chorych w domach z Sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele życzymy dobrego tygodnia
i Bożej opieki.