Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

30 maja 2024 roku

Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy wszystkich na krakowską centralną procesję, która rozpocznie się o godz. 9.00 na wzgórzu wawelskim, następnie traktem królewskim dotrze na Rynek Główny pod Bazylikę Mariacką.

Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.15 będzie procesja wokół kościoła.

  • w piątek: święto Nawiedzenia Najświętszej Mary Panny; zakończenie nabożeństw majowych. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie procesja wokół kościoła.
  • w pierwsza sobotę miesiąca czerwca: wspomnienie św. Justyna, męczennika, rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie procesja wokół kościoła.

Nabożeństwo z Litanią do Serca Pana Jezusa celebrujemy codziennie po wieczornej Mszy św.,
a  w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15.

W następną niedzielę tj. 2 czerwca br. po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta, parafialna procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy, Tradycyjnie pójdziemy ulicami: ul. św. Filipa,
ul. Krótka, ul. Krzywa, Rynek Kleparski, ul. Paderewskiego, pl. Matejki, ul. Kurniki i na plac kościelny. Serdecznie prosimy Zgromadzenia Zakonne z terenu naszej parafii by przygotowały
4 ołtarze na procesję. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: siostry zakonne, strażaków, kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów oraz dzieci do sypania kwiatów. Pamiętajmy, że udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

Arcybractwo Miłosierdzia zaprasza na zwiedzanie swojej siedziby przy ul. Siennej 5 w Krakowie w najbliższą sobotę tj. 1 czerwca br. Szczegóły na plakatach.

Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele, życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki.

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej