Słowo Proboszcza

Z powodu pandemii koronawirusa, już czwartą niedzielę odprawiamy Msze św. i nabożeństwa w naszych kościołach bez udziału wiernych. To jest trudne doświadczenie dla nas wszystkich.

Drodzy Parafianie i wszyscy, którzy na różny sposób są związani z Kościołem św. Floriana w Krakowie

Z powodu pandemii koronawirusa, już czwartą niedzielę odprawiamy Msze św. i nabożeństwa w naszych kościołach bez udziału wiernych. To jest trudne doświadczenie dla nas wszystkich.

Jednocześnie pomimo tych trudności, jesteśmy mile zaskoczeni zrozumieniem i solidarnością z naszą Parafią. W ostatnim tygodniu na konto parafii wpłynęły ofiary kilkunastu osób, jako niedzielna “taca”, na potrzeby parafii. Za to zrozumienie i pomoc serdecznie dziękuję, bo wydatki są takie jak zawsze. Prąd, gaz, kilku zatrudnianych pracowników i bieżące utrzymanie kościoła i plebanii. Działalność gospodarcza, która była pomocą w utrzymaniu parafii, też się zachwiała, a nawet, w niektórych sytuacjach całkowicie została zawieszona. Dlatego bardzo sobie cenimy wszelkie rodzaje solidarności i jedności z nami.

Jestem także mile zaskoczony ofiarą, która wpłynęła na remont organów. My właściwe nie ogłaszaliśmy specjalnej składki na ten cel. W styczniu informowaliśmy z ambony, że taki konieczny remont organów będzie miał miejsce. Organy są już po remoncie. Zostały oczyszczone wszystkie piszczałki i na nowo nastrojone głosy, została wykonana dokumentacja ze zdjęciami i opisem naszych organów. W ostatnich tygodniach odbywało się strojenie głosów, to mogło denerwować i przeszkadzać tym, którzy modlili się w kościele, albo łączyli się z kościołem przez transmisje i za to przepraszamy.

Nie zapominamy przed Świętami o biednych i samotnych.
S. Małgorzata, nasza opiekunka chorych i S. Maria z kancelarii, przygotują jutro ok. 100 paczek. Z uwagi na epidemię nie będzie tak jak w latach poprzednich, że potrzebujący przychodzili po paczki do salki. W tym roku Siostry z Woluntariuszami będą docierać do chorych i samotnych. Najpierw z informacją telefonicznie, a później Woluntariusze i Siostry dostarczą potrzebną pomoc.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za solidarność, za wszelkie ofiary jakie docierają do nas w tym trudnym czasie. Ja wiem, że to jest trudny czas dla nas wszystkich, ale mamy nadzieję, że z Bożą pomocą pokonamy te trudności. Wierzymy, że Zmartwychwstały Chrystus daje nam tę nadzieję.

Pozdrawiam bardzo serdecznie z kapłanami pracującymi w naszym kościele wszystkich Parafian i tych, którzy z nami się łączą przez transmisje i na różne sposoby. Pomimo wszystko, właśnie teraz, bądźmy razem.

Życzymy owocnego przeżywania Liturgii Wielkiego Tygodnia w niezwykle wyjątkowych i trudnych warunkach. Nasze niezadowolenie i smutek z tego powodu łączmy z krzyżem Chrystusa, ale też z wielką nadzieją i przekonaniem, że po męce, po śmierci Pana Jezusa na krzyżu, był poranek zmartwychwstania!!! Niech ta nadzieja nam towarzyszy, w pokonaniu epidemii wirusa. Pamiętajmy codziennie o wspólnej rodzinnej modlitwie. Życzymy zdrowia i dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczęść Boże.


Konto:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Nr 36 8591 0007 0021 0045 7208 0001


{module PayPal}