PL

PL

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Jutro ostatni dzień Starego Roku 2012. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. – Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 z okazji Roku Wiary będzie celebracja dziękczynna za Sakrament Małżeństwa. Modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze lub okrągłą rocznice. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

 

3. Jutro ostatni dzień Starego Roku 2012. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. – Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

 

4. We wtorek 1 stycznia Nowego 2013 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca stycznia. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszy św. godz. 8.00.i 18.30. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.30. W I piątek, okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz.. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00. W I sobotę stycznia zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka, na Msze św. o godz. 8.00 rano.

 

6. Za tydzień, w niedzielę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. W tym dniu poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii.

 

7. Plan kolędy na najbliższe dni:
Poniedziałek 31 grudnia : al. 29 listopada 7 i 9 ul. Kątowa, Kamienna, Żelazna, Murowana, Towarowa i Będzińska.
Środa 2 stycznia: ul. Krowoderska, Kolberga , Żuławskiego
Czwartek 3 stycznia: ul. Krowoderska c.d.
Piątek 4 stycznia : ul. Krowoderska dokończenie, ul. Szlak I część
Sobota 5 stycznia: ul. Warszawska, Zacisze, Rogatka, Langiewicza
Niedziela 6 stycznia: ul. Helclów bl. 23 kl. 1 i 2
Poniedziałek 7 stycznia : ul. Szlak dokończenie i ul Helclów dokończenie.
Dokładny plan z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest też na stronie internetowej naszej parafii. www.swflorian.net
Ministranci powiadamiają każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, na Mszę św. o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

 

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją czekajmy na Nowy 2013 Rok.