PL

PL

Święto Chrztu Pańskiego

Dzisiaj kończy się liturgicznie Okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej pozostajemy w tej świątecznej atmosferze, do 2 lutego będziemy śpiewać Kolędy.

1. Ks. bp Janusz Mastalski, który przed tygodniem przyjął sakrę biskupią w Katedrze Wawelskiej, dzisiaj o godz. 12.15 odprawi Mszę św. w naszej Bazylice. Ks. Biskup prawie 30 lat temu odprawiał w tym Kościele Mszę św. prymicyjną, jako nowo wyświęcony kapłan, nasz parafianin. Choć dom rodzinny Ks. Biskupa, po podziale parafii jest w na terenie Parafii św. Karola Boromeusza, ale do kapłaństwa od młodości wzrastał i dojrzewał w parafii św. Floriana, dlatego, ks. Biskup chce u nas dziękować Panu Bogu i Św. Florianowi za dar powołania. Otoczmy dzisiaj Ks. Biskupa Janusza serdeczną, rodzinną modlitwą. Liturgii Mszy św. Prymicyjnej będzie towarzyszył Chóru Salawa, z parafii bł. Anieli Salawy od Księży Misjonarzy. Po Mszy św. będzie można posłuchać jeszcze śpiewu Kolęd w wykonaniu Chóru.

2. Dzisiaj kończy się liturgicznie Okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej pozostajemy w tej świątecznej atmosferze, do 2 lutego będziemy śpiewać Kolędy.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle Msza św. i Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu z Fundacji Artystycznej CANTITO. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie.

4. W dniu wczorajszym Księża zakończyli już Wizytę Duszpasterska w rodzinach naszej parafii. Wszystkim, którzy nas przyjęli z tegoroczną kolędą, serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

5. W czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Zapraszamy pracowników Kolei Państwowych.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach nadal śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże