PL

PL

Święto Chrztu Pańskiego

W najbliższych dniach Księża zakończą Wizytę Duszpasterską w rodzinach naszej parafii.

1. Dzisiaj kończy się liturgicznie Okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej pozostajemy w tej świątecznej atmosferze, do 2 lutego będziemy śpiewać Kolędy.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle Msza św.

3. Za tydzień o 15.15 będzie Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru LEGE ARTIS. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowania

4. W najbliższych dniach Księża zakończą Wizytę Duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Pozostały jeszcze jutro w poniedziałek: Pl. Matejki, ul. Krzywa 6, 9, 10, 11,12, Paderewskiego, Ogrodowa i Kurniki i w kolejnych dniach nowe bloki nr 39 przy Al. 29 listopada. Z nowych bloków prosimy rodziny, które chcą zaprosić Kapłana z wizytą duszpasterską o zgłoszenia w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
Wszystkim, którzy nas przyjęli z tegoroczną kolędą, serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać.. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

5. W czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Zapraszamy pracowników Kolei Państwowych.

6. „Życzliwymi bądźmy” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich. Tydzień miłosierdzia obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Metropolity abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Program wszystkich wydarzeń znajduje się na plakacie przy wejściu do Kościoła…W naszej Bazylice Nabożeństwo Ekumeniczne będzie za tydzień w poniedziałek 20 stycznia o godz. 18.00. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach nadal śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże