Święto ofiarowania Pańskiego

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca lutego.

1. Dzisiaj, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To także XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami do puszek, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

2. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Później o 15.15. Msza św.
Już tradycyjne jak w każdą I niedziele miesiąca po Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu…

3. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać:
– w środę św. Agaty dziewicy i męczennicy
– w czwartek świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
– w piątek bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy sercanki.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca lutego. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

5. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 lutego o godz. 15.15 będzie Msza św. w intencji Małżeństw, które w 2019 roku zawierały Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy Małżonków wraz ze swoimi rodzinami do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym. Modlić się będziemy z okazji liturgicznego wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych i młodych rodzin. Zapraszamy także narzeczonych, którzy planują swój ślub najbliższym czasie. W naszym kościele jest obraz i ołtarz poświęcony czci św. Walentego…

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.