PL

PL

 Święto św. Szczepana

  1. Witamy w naszej parafii gości i turystów przyjeżdżających do Krakowa, nich spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem owocuje radosnymi przeżyciami. 
  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
  • dziś – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika;
  • w środę – Święto Świętego Jana apostoła i ewangelisty, na Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.30 poświęcenie wina;
  • w czwartek – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  1. Dziś o godz. 16.00 w naszej bazylice „Koncert Kolęd i Pastorałek” w wykonaniu Pani Anny Chowaniec Rybka z Zespołem Góralskim z Zakopanego.
  1. W najbliższą niedzielę ostatni dzień Starego Roku 2023. O godz. 18.00 będą nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Następnie celebrować  będziemy Mszę św. o godz. 18.30 podczas, której podziękujemy za otrzymane łaski w Starym Roku 2023 i poprosimy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku 2024
  1. W niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia o godz. 11.00 będzie Msza św. dla małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz małżeński. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w takiej Mszy św. jubileuszowej, w zakrystii lub w kancelarii.
  1. W tym roku odwiedziny duszpasterskie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, będą w tych rodzinach, które potwierdzą chęć przyjęcia kapłana z kolędą. Harcerze roznoszą listy do wszystkich mieszkań w naszej parafii. Kolęda rozpocznie się po nowym roku. Plan Kolędy ogłosimy z ambony, będzie na stronie internetowej, a księża poinformują telefonicznie każdą zgłoszoną rodzinę o terminie kolędy. Potwierdzenie kolędy 2023 należy przynieść do zakrystii lub kancelarii do 27 grudnia 2023r. (włącznie). Potwierdzenie można także wysłać na specjalnie do tego przygotowany e-mail: swfloriankoleda@gmail.com 
  1. Wszystkim parafianom i gościom modlącym się w naszym kościele, życzy dobrego tygodnia i Bożej opieki.

Na radosne świętowanie, czas modlitwy i odpoczynku
przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa!