PL

PL

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, a na Mszy św. o godz. 11.00 szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz małżeński lub okrągłą rocznicę zawarcia małżeństwa. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, a na Mszy św. o godz. 11.00 szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz małżeński lub okrągłą rocznicę zawarcia małżeństwa. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15.

3. W piątek 31 grudnia ostatni dzień Starego Roku 2021. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacje, i dziękczynne Te Deum. – Ciebie Boga Wysławiamy i później o 18.30 Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

4. Ks. Arcybiskup na piątek, ostatni dzień tego Roku udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia na terenie Archidiecezji Krakowskiej.

5. W sobotę – 1 stycznia – Początek Nowego 2022 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Pierwsza sobota miesiąca. Msze św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

6. Zmianka Tajemnic żywego Różańca będzie 8 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Z uwagi na trwającą pandemię, odwiedziny duszpasterskie z okazji Świat będą w tym roku tylko u tych rodzinach, które wyraziły chęć przyjęcia Księdza z kolędą. Na dzień dzisiejszy zgłosiły się 55 rodzin, które zaprosiły Kapłana z Wizytą duszpasterską. Kolęda u tych rodzin, będzie po Nowym Roku. Kolęda rozpocznie się po Nowym Roku od 3 stycznia. Najpierw kolęda będzie w blokach przy al. 29 stycznia. Więcej szczegółów podamy za tydzień i księża poinformują telefonicznie każdą rodzinę o terminie Kolędy. Można jeszcze dzisiaj w zakrystii zgłaszać kolędę, podając nr telefonu, adres i nazwisko rodziny. Zgłoszenia przyjmujemy także telefonicznie.

8. Spotkanie dla ministrantów będzie w najbliższy wtorek o godz. 16.30.
Ks. Mateusz zaprasza wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby pełnić tę zaszczytna funkcję i służyć podczas nabożeństw w naszej Bazylice.

9. W rodzinach świętujmy nadal Boże Narodzenie i śpiewajmy kolędy.. Szczęść Boże..