Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

We wtorek ostatni dzień Starego Roku 2013. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. – Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne.

1. Dzisiaj Modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze małżeńskie. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. 15.15.

 

3. We wtorek ostatni dzień Starego Roku 2013. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacjie, i dziękczynne Te Deum. – Ciebie Boga Wysławiamy. O godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne .

 

4. We środę, 1 stycznia Nowego 2014 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy według niedzielnego porządku.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca stycznia. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa odprawimy po Mszy św. godz. 8.00.i 18.30. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.30. W I piątek, okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz.. 9.30 i wieczorem od godz. 18.00. W I sobotę stycznia zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka, na Msze św. o godz. 8.00 rano.

 

6. Plan kolędy na najbliższe dni:

– w poniedziałek 30 grudnia: Al. 29 listopada 32 D dokończenie oraz Al. Słowackiego, ul Żuławskiego 7, 8A, 10, 12,16.
– w wtorek 31 grudnia: al. 29 Listopada 7 i ul Kamienna, Towarowa, Murowana, Będzińska, ul. Żelazna i Kątowa.
Czwartek 2 stycznia: ul. Krowoderska41,77, 79,ul. Kolberga , Żuławskiego, Rynek Kleparski 4,
Piątek 3 stycznia: ul. Krowoderska c.d.
Sobota 4 stycznia : ul. Długa /cała/, . Rynek Kleparski dokończenie’
wtorek 7 stycznia : ul. Szlak od 14-51 i ul. Krowoderska 53,55

Dokładny plan z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest też na stronie internetowej naszej parafii. www.swflorian.net
Ministranci powiadamiają każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

 

7. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, na Mszę św. o godz. 12.15, którą ofiarujemy w intencji rodzin naszej parafii.

 

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją czekajmy na Nowy 2014 Rok.