PL

PL

Uroczystość Bożego Ciała

W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia będzie procesją wokół Kościoła.

1. Dzisiaj w naszej bazylice Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Po południu o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o 15.15 i nabożeństwo majowe. Później także o 18.30 i o 20.00 będzie odprawiona Msza św.. Nie będzie dzisiaj procesji po południu jak w poprzednich latach. Z tej racji, że wielu parafian i Siostry Zakonne mieszkające na terenie naszej parafii, biorą udział w procesji centralnej z Wawelu do Rynku Głównego, dlatego przenosimy Uroczystą Procesje na najbliższą niedzielę. O godz. 11.00, będzie Msza św., Suma a później procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów i dzieci do sypania kwiatów… Pamiętajmy udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego. Mszy św. w niedzielę, o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. dr Jacek Pietruszka, który świętuje Srebrny Jubileusz – 25-lecie święceń kapłańskich.

2. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od jutra, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

3. Dzisiaj jest Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy życzenia i modlimy się o Boże Błogosławieństwo i o piekę matki Bożej.
Zmarłe już nasze Mamy polecamy Bogu w modlitwie i prosimy o wieczną radość w niebie.

Wszystkim życzymy wielkiej przyjaźni i głębokich przeżyć w spotkaniu z Chrystusem Eucharystycznym w tym pięknym dniu Uroczystości Bożego Ciała i przez cały tydzień oktawy…. Szczęść Boże.