PL

PL

Uroczystość Chrystusa Króla

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.  Na mszy św. o godz. 9.30 zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków.  Gdyby w naszych  domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

1.  Bardzo dziękujemy  O. Jackowi od XX. Jezuitów  za wygłaszane dzisiaj kazania. Na godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo opracowane przez Ks. Karola Wojtyłę, które było już wystawione w naszym kościele w roku 1951, gdy wikariuszem był ks. dr Karola Wojtyła. Nabożeństwo „Christus Rex” – Dzisiaj nabożeństwo przygotowała  młodzież i klerycy od Księży Jezuitów. Serdecznie zapraszamy. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Jutro wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy i bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek.

 

3. W sobotę liturgiczne święto  św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu imieniny obchodzą nasi  księża : Ks. prof. prałat Andrzeja Baczyńskiego i Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Drogim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła. Mszę św. w intencji naszych księży solenizantów odprawimy w sobotę  o godz. 18.30.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.  Na mszy św. o godz. 9.30 zapalimy pierwszą Świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków.  Gdyby w naszych  domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

 

5. Na roraty zapraszamy w niedzielę na godz. o 6.30.  W dni powszednie Roraty będziemy odprawiać o godz. 8.00 rano.

 

6. W tyle Kościoła i w zakrystii  jest do nabycia Nowy Numer Gazetki HIT cenie 2 zł. Wiele cennych artykułów w związku nowym Rok Liturgicznym, którego hasło brzmi WIERZĘ W SYNA BOŻEGO.  Do Gazetki jest dołączona płytka CD z cennym wykładem Ks. prof. Dariusza  OKO . Temat wykładu  bardzo aktualny „ Od Tolerancji do totalitaryzmu” . Zachęcamy do nabywania.

Jest też do nabycia książka Karola Wojtyły pt. TAJEMNICE BOGA z nabożeństwami ułożonymi przez   Ks. Karola Wojtyłę gdy był wikariuszem w naszej parafii. To jest nowa cenna pozycja na rynku wydawniczym.

 

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.